Porównanie The Crew Motorfest na PS5, Xboxach Series X|S i PC. Analiza grafiki i płynności wyścigówki

The Crew Motorfest

Już dzisiaj miłośnicy gier motoryzacyjnych mogą zapoznać się z najnowszą propozycją Ubisoftu – The Crew Motorfest. Mogliśmy już zobaczyć, jak wyścigówka francuskiego producta prezentuje się na PS4 i Xbox One, a teraz przyszedł czas na kolejne platformy. Przyjrzyjmy się więc porównaniu The Crew Motorfest na PS5, Xboxach Series X|S oraz PC.

The Crew Motorfest na porównaniu – PS5, Xboxy Series X|S i PC

Porównanie The Crew Motorfest na Xboxach Series X|S, PlayStation 5 i PC

Na YouTube’owym kanale redakcji ElAnalistaDeBits pojawił się świetny materiał, który porównuje grafikę w The Crew Motorfest na PS5, Xboxach Series X|S oraz PC. Wideo pozwala przyjrzeć się jakości oświetlenia, cieni, tekstur i płynności animacji. Jeżeli chodzi o PC, gra była sprawdzana na sprzęcie z RTX 4080, procesorem i-9 12900K i 32 GB DDR5 na maksymalnych ustawieniach.

Na mniej wydajnych konsolach Microsoftu, niestety, nie jest dostępny tryb 60 klatek na sekundę – Xbox Series S zaoferuje 30 FPSów. Jednak jeśli chodzi o PS5 i Xbox Series X, mamy do wyboru dwa tryby: jakości oraz wydajności. W trybie 60 klatek mocniejsze konsole korzystają z rozdzielczości 1440p, natomiast przy 30 klatkach i 2160p otrzymujemy lepsze cieniowanie, bogatszą roślinność czy lepsze oświetlenie.

Choć trudno dostrzec istotne różnice wizualne między PlayStation 5 a Xbox Series X, redakcja zwróciła uwagę na kwestię niewielkich problemów z efektem rozdzierania ekranu, które występowały na konsolach Microsoftu, ale nie zostały odnotowane na sprzęcie Sony.

Zobacz też: Telefon do 800 zł

Kup The Crew Motorfest

Na zakończenie przypominamy, że The Crew Motorfest ma swoją premierę już dzisiaj na PC oraz na konsolach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S. Ubisoft ma również dla graczy miły prezent – wersja próbna wyścigówki jest dostępna od 14 do 17 września za darmo.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.