Twórcy The Day Before nie dopilnowali formalności związanych ze znakiem towarowym. Poważne problemy studia

The Day Before

W ostatnim czasie zrobiło się naprawdę głośno na temat The Day Before, choć deweloperzy nie mają w związku z tym powodów do zadowolenia. Wszystko zaczęło się od usunięcia gry ze sklepu Steam, wtedy też część graczy zaczęła jawnie oskarżać studio Fntastic o oszustwo. Firma tłumaczyła wówczas całe zajście problemami ze znakiem towarowym. Okazuje się, że jest to prawda, a studio musi teraz mierzyć z poważnymi utrudnieniami.

Twórcy The Day Before mogą być zmuszeni do zmiany tytułu swojej gry

The Day Before
The Day Before

Według doniesień portalu Eurogamer nazwa „The Day Before” faktycznie została już wcześniej zarejestrowana jako znak towarowy i należy ona do właścicieli koreańskiej aplikacji kalendarzowej. Co więcej, kiedy twórcy owego programu dowiedzieli się, że powstaje gra, która wykorzystuje ten sam tytuł, rozpoczęli oni działania mające na celu „ochronę praw do znaku towarowego”

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Twórcy aplikacji podkreślają, że znak zarejestrowali w 2015 roku w Korei i jest on powszechnie uznawany na całym świecie. Na moment pisania tego newsa studio Fntastic nie odniosło się jeszcze do zamieszania wokół nazwy swojej gry.

Przeczytaj też: Gry MMORPG

Można powiedzieć, że Fntastic popełniło wręcz szkolny błąd i nie przygotowało się odpowiednio od strony prawnej do wprowadzenia na rynek nowej marki. Bardzo możliwe, że w wyniku tego studio będzie zmuszone zmienić nazwę swojej nadchodzącej pozycji, to zaś może negatywnie odbić nie na marketingu oraz popularności.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.