Twórcy The Day Before nie dopilnowali formalności związanych ze znakiem towarowym. Poważne problemy studia

The Day Before

W ostatnim czasie zrobiło się naprawdę głośno na temat The Day Before, choć deweloperzy nie mają w związku z tym powodów do zadowolenia. Wszystko zaczęło się od usunięcia gry ze sklepu Steam, wtedy też część graczy zaczęła jawnie oskarżać studio Fntastic o oszustwo. Firma tłumaczyła wówczas całe zajście problemami ze znakiem towarowym. Okazuje się, że jest to prawda, a studio musi teraz mierzyć z poważnymi utrudnieniami.

REKLAMA

Twórcy The Day Before mogą być zmuszeni do zmiany tytułu swojej gry

The Day Before
The Day Before

Według doniesień portalu Eurogamer nazwa „The Day Before” faktycznie została już wcześniej zarejestrowana jako znak towarowy i należy ona do właścicieli koreańskiej aplikacji kalendarzowej. Co więcej, kiedy twórcy owego programu dowiedzieli się, że powstaje gra, która wykorzystuje ten sam tytuł, rozpoczęli oni działania mające na celu „ochronę praw do znaku towarowego”

Twórcy aplikacji podkreślają, że znak zarejestrowali w 2015 roku w Korei i jest on powszechnie uznawany na całym świecie. Na moment pisania tego newsa studio Fntastic nie odniosło się jeszcze do zamieszania wokół nazwy swojej gry.

Przeczytaj też: Gry MMORPG

Można powiedzieć, że Fntastic popełniło wręcz szkolny błąd i nie przygotowało się odpowiednio od strony prawnej do wprowadzenia na rynek nowej marki. Bardzo możliwe, że w wyniku tego studio będzie zmuszone zmienić nazwę swojej nadchodzącej pozycji, to zaś może negatywnie odbić nie na marketingu oraz popularności.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!