The Day Before z oficjalną datą premiery. Twórcy po wielu kontrowersjach są gotowi na debiut

The Day Before

Na początku roku bardzo szerokim echem odbijały się liczne doniesienia o kontrowersjach i problemach z jakimi mierzył się survivalowy projekt The Day Before. W pewnym momencie gra została nawet usunięta ze Steama, a spora część graczy wieszczyła wręcz, że mamy do czynienia z typowym oszustwem. Po prawie pół roku od tych wydarzeń deweloperzy wreszcie przyszli z pozytywnymi informacjami i zapowiedzieli, nawet kiedy ich gra oficjalnie zadebiutuje.

The Day Before wkrótce zadebiutuje, choć gracze nie są do końca przekonani

The Day Before — teaser z oficjalną datą premiery

Wczoraj do sieci trafił kolejny oficjalny teaser The Day Before, choć nie wydaje się on bardzo powiązany z założeniami samej gry. Na materiale bowiem widać przebitki z przejażdżki sportowym samochodem przez opuszczoną metropolię. Na końcu zaś pojawiła się najbardziej interesująca wiadomość, bo deweloperzy potwierdzili, że tytuł ten zadebiutuje już 10 listopada 2023 roku.

Poza tym studio FNTASTIC poinformowało, że wraz z listopadową premierą gry opublikowana zostanie mapa drogowa, aby przedstawić graczom w jasny sposób, jak prezentować się ma przyszłość The Day Before. Jest to na pewno dobre posunięcie, zwłaszcza że po ostatnich problemach transparentność ze strony twórców wydaje się wręcz niezbędna.

The Day Before
The Day Before

Pozostając jeszcze w wątku trudności, jakie spotkały deweloperów, to odnieśli się oni do lutowych zawirowań związanych ze znakiem towarowym „The Day Before”. Studio cały czas podtrzymuje, że uda się im domknąć formalności, a „siła tkwi w prawdzie”. Tym samym liczą oni, że już wkrótce gra trafi na Steam, co na pewno byłoby dla deweloperów sporym ułatwieniem.

Przeczytaj też: Ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych

Mimo tych wszystkich pozytywnych wieści gracze nie podzielają entuzjazmu deweloperów. Pod materiałem na YouTube pojawiło się już dość dużo komentarzy, w których zarzuca się deweloperom, iż gra na każdym materiale wygląda po prostu inaczej. Dodatkowo jeden z komentarzy podkreśla, że do tej pory żaden materiał nie przedstawił starć z zombie, co jest tym dziwniejsze, że w końcu to właśnie Ci przeciwnicy mają być jednym z rdzeni zabawy…

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.