The Day Before powstaje, a twórcy udostępnili fragment gameplayu. Mimo wszystko gracze są rozczarowani

The Day Before

Pod koniec stycznia informowaliśmy, że The Day Before zniknęło ze Steama, a twórcy ze studia Fntastic tłumaczyli najpierw, iż jest to efekt błędu, potem zaś, że ktoś ubiegł ich z zarejestrowaniem znaku towarowego ich produkcji. Wtedy też wielu graczy zaczęło podejrzewać, że projekt ten jest tak naprawdę jednym wielkim oszustwem i określili go mianem Abandoned 2.0. Deweloperzy jednak udostępnili wczoraj konkretny fragment gameplayu, jednak ciężko mówić o zadowoleniu graczy; wielu z nich jest rozczarowanych tym, co zobaczyli.

W opinii graczy The Day Before na najnowszym gameplayu nie przedstawia się zbyt atrakcyjnie

The Day Before – gameplay

Udostępniony 10-minutowy gameplay skupia się na takich aspektach jak eksploracja, tworzenie przedmiotów oraz walka, czyli na najbardziej podstawowych założeniach niemal każdej gry z gatunku survival. Mimo tego zaprezentowany fragment nie porywa niczym szczególnym i nie przedstawia nic, co na dłuższą chwilę przykułoby uwagę.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Wiele osób komentujących materiał w serwisie YouTube zwraca uwagę, że gra zaliczyła spory downgrade graficzny, jednocześnie oferując rozgrywkę, która opiera się wyłącznie na chodzeniu i jest po prostu nudna.

The Day Before
The Day Before

Gracze zauważyli także, iż przemierzając całkiem pokaźną mapę, nie natknęli się po drodze na zbyt wielu przeciwników. Jeśli już się pojawiali, to byli oni raczej prości do spacyfikowania, w efekcie czego gra zdaje się jeszcze mniej interesująca.

Przeczytaj też: Darmowe gry na Steam

Projekt okrzyknięty został „symulatorem joggingu”, ponieważ przez większy fragment wideo możemy jedynie obserwować, jak postać sterowana przez dewelopera po prostu wędruje od miejsca do miejsca. Inni stwierdzili, że projekt przypomina szkolną pracę domową robioną na ostatnią chwilę przed lekcjami.

Pojawiły się także głosy, które mimo udostępnionego gameplayu nadal uważają, że gra w ogóle nie powstaje, a materiał to jedynie dobrze przygotowana mistyfikacja. Na koniec warto przypomnieć, że premiera The Day Before została przesunięta na 10 listopada 2023 roku, dopiero wtedy możliwe będzie pełne zweryfikowanie tego, co deweloperzy przygotowali graczom.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.