Serwery The Day Before pustoszeją. Tytuł traci 80% graczy zaledwie trzy dni po premierze

the day before

The Day Before nie zaliczyło udanej premiery. Choć zainteresowanie wokół produkcji było całkiem spore, a na platformie Twitch rozgrywkę śledziło nawet 400 tysięcy osób, problemy z serwerami i optymalizacją sprawiły, że wśród ocen na Steamie zaledwie 20% jest pozytywnych. Okazuje się również, że masa graczy opuściła tytuł już trzy dni po premierze.

80% graczy opuściło serwery The Day Before trzy dni po premierze

Zwiastun The Day Before

Postapokaliptyczny świat przyciągnął w dniu premiery całkiem pokaźną liczbę graczy. Jednocześnie w The Day Before bawiło się nawet 38 tysięcy osób, jednak jak się okazuje, sytuacja szybko uległa zmianie. Serwis SteamDB podaje bowiem, że w najgorętszym momencie ostatnich 24 godzin liczba graczy wynosiła już zaledwie 7,7 tysięcy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oznacza to więc, że zainteresowanie tytułem spadło aż o 80% w trzy dni po premierze. Jak możemy wyczytać z recenzji na platformie Steam, gracze są bardzo rozczarowani The Day Before i narzekają niemal na każdy aspekt gry. Obrywa się serwerom, optymalizacji, projektowi świata, rozwiązaniom gameplayowym… lista jest naprawdę długa.

Zobacz też: Smartfon do 4000 zł

Wśród opinii wystawionych na Steamie bardzo często przewija się jedno słowo: scam. Gracze podkreślają, że produkt, który otrzymali, znacznie różni się od tego, co widać było trailerach i odbiega od obietnic twórców. Deweloperzy próbują jednak ugasić pożar, a pierwsza aktualizacja o numerze 1.0.2 już trafiła do gry.

Źródło: SteamDB, Steam

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.