The Day Before kończy żywot, a dopiero miało premierę! Studio odpowiedzialne za grę zostaje zamknięte

The Day Before

W dniu premiery The Day Before informowaliśmy o licznych błędach, które skutecznie uniemożliwiały rozgrywkę. Zirytowani gracze szybko zasypali tytuł negatywnymi recenzjami, a wielu z nich zdecydowało się na zwrot produkcji. Niestety, nie ma co liczyć na naprawę gry w przyszłości – studio Fntastic zostanie zamknięte.

To koniec The Day Before! Studio odpowiedzialne za grę zamyka się kilka dni po premierze

Twórcy The Day Before opublikowali oficjalne oświadczenie, w którym informują o zamknięciu studia. Bezpośrednią przyczyną jest brak pieniędzy na dalsze funkcjonowanie, a cały dochód ma zostać przeznaczony na spłatę długów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Deweloperzy pokreślili, iż The Day Before było ich pierwszą dużą grą, w której opracowanie zainwestowali wszelkie dostępne środki w ciągu ostatnich pięciu lat, a dodatkowo nie zdecydowali się na uruchomienie zbiórki pieniędzy czy opcji składania zamówień przedpremierowych.

Serwery The Day Before oraz Propnight wciąż działają, jednak przyszłość obu tytułów jest niepewna. Gracze muszą liczyć się z wyłączeniem usług sieciowych w każdej chwili.

Przeczytaj także: Najlepszy smartfon do 4000 zł

Na koniec autorzy przeprosili fanów za niespełnienie ich oczekiwań, przyznając, iż przecenili swoje możliwości. Jednocześnie podziękowali wszystkim, którzy wspierali studio Fntastic od 2015 roku.

Źródło: Twitter (Fntastic)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.