Obsidian wielokrotnie chciał tworzyć gry z serii The Elder Scrolls. Ale Bethesda odrzucała pomysły studia

Fallout New Vegas The Elder Scrolls V Skyrim

The Elder Scrolls jest od dawna rozwijane przez Bethesdę. Tymczasem okazuje się jednak, że przynajmniej jedna poboczna odsłona serii mogła zostać stworzona przez Obsidian. Wszelkie pomysły studia zostały jednak odrzucone.

Obsidian chciał pracować nad spin-offami Fallouta i The Elder Scrolls

Chris Avellone – twórca m.in. Fallout 2 i New Vegas – zdradził nam, że po premierze drugiego z tych tytułów Obsidian nadal chciał współpracować z Bethsedą. Chodziło o dalsze spin-offy postapokaliptycznej serii oraz The Elder Scrolls.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Deweloper zakomunikował nam, że w tamtym czasie miał chęć na spróbowanie systemu w stylu Treyarch i Activision, który został wdrożony do Call of Duty. Bethesda zajmowałaby się więc podstawową wersją The Elder Scrolls, a pomiędzy „głównymi” premierami Obsidian przygotowałby poboczną odsłonę cyklu.

Wielokrotne prośby na temat takiego stylu rozwoju serii były jednak odrzucane przez Bethesdę. Jak podkreśla sam Avellone, w jego odczuciu firma nie była zadowolona z odbioru Fallout New Vegas.

Teraz jednak obydwa zespoły znajdują się w rękach Xboxa. Kto wie – być może więc pomysł ten zostanie kiedyś odświeżony, choć raczej nie ma na to szans w najbliższej przyszłości.

Zobacz też: Smartfon do 3000 zł

Jeśli natomiast chodzi o samego Chrisa Avellone’a, opuścił on szeregi Obsidianiu w 2015 roku. Twórca Biblii Fallouta pracował później nad m.in. Star Wars Jedi: Upadły Zakon czy odświeżonym System Shockiem.

Źródło: 80.lv

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.