The Elder Scrolls VI oficjalnie jako exclusive dla Xboxa i PC! Gra nigdy nie trafi na PS5

The Elder Scrolls VI PS5

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się oficjalnie, że The Elder Scrolls VI rzeczywiście już powstaje. Do tego momentu istniały pewne wątpliwości, czy Microsoft zdecyduje się wydać tak ogromną grę także na PS5. Dziś dowiedzieliśmy się, że taka możliwość w ogóle nie jest brana pod uwagę.

The Elder Scrolls VI bez wersji na PS5. Gra trafi na PC i Xboxa

O nowych dokumentach związanych ze sprawą sądową Microsoftu przeciw FTC poinformował Tom Warren z The Verge. Z ujawnionych akt wynika, że Microsoft nie rozważa wydania The Elder Scrolls VI na PS5.

Co więcej, zgodnie z wykresem, który Microsoft wysłał amerykańskiej organizacji antymonopolowej, nie powinniśmy spodziewać się premiery TES VI wcześniej niż w 2026 roku.

Dołączona do danych wypowiedź pochodzi z wywiadu, który Phil Spencer udzielił w 2021 roku redakcji GQ. Powiedział w nim, że jeżeli chodzi o Xboxa, chce on, aby firma była w stanie „dostarczyć pełny pakiet” tego, co ma. Dodał też, że prawdą jest, iż myśli w tym kontekście o The Elder Scrolls VI.

Zobacz też: Telefon do 500 zł

Kup Xbox Series X

Także wiemy już oficjalnie, że TES VI nie pojawi się na PS5. Wcześniej istniały ku temu pewne przesłanki, jako że niektóre z tytułów należących do ZeniMax pojawiły się na konsoli Sony nawet pomimo przejęcia przedsiębiorstwa przez Microsoft. Wygląda jednak na to, że z tym już koniec.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.