The Evil Within było inspiracją Alan Wake 2. Remedy zaprasza zwolnionych z Tango do siebie

Alan-wake-2

Alan Wake 2 był bezapelacyjnie jedną z najlepszych gier ostatnich lat, co zostało potwierdzone także przez naszą recenzję. Reżyser tego dzieła przyznał, że jego hit był inspirowany przez The Evil Within. Z tego też względu zaprosił do swojej firmy niedawno zwolnionych z Tango deweloperów.

Zwolnieni z Tango mogą znaleźć swoje miejsce u twórców Alan Wake 2

Niestety wczoraj okazało się, że Xbox zamknie 3 studia. Wśród nich znalazło się również Tango – zespół odpowiedzialny za The Evil Within 1 i 2, Hi-Fi Rush czy Ghostwire Tokyo.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niemniej wygląda na to, że zwolnieni deweloperzy nie pozostaną na lodzie. Ich utratę pracy zauważyła cała branża, w tym Kyle Rowley – reżyser Alan Wake 2.

Twórca przyznał, że dzieła Tango zainspirowały jego hit. Zaprosił również twórców do aplikowania do pracy w Remedy, co na pewno jest miłym gestem.

Wygląda więc, że tak utalentowani ludzie nie będą mieli problemów ze znalezieniem nowego miejsca. I dobrze – dowiedli oni bowiem, że naprawdę znają się na swojej pracy.

Źródło: Twitter

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2253 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.