The Game Awards znowu bije rekord oglądalności! Nieprawdopodobnie liczna widownia ostatniej gali

The Game Awards rekord oglądalności

Ceremonia wręczenia nagród The Game Awards to od wielu lat najpopularniejsze i najważniejsze wydarzenie w growym świecie. Potwierdza to tegoroczna edycja gali, która utrzymała trend wzrostu publiczności względem poprzedniej odsłony. Ceremonię w 2023 roku obejrzało 118 milionów widzów, czyli o 15% więcej niż w 2022 roku!

The Game Awards 2023 – ceremonia pobiła rekord oglądalności, 118 milionów widzów

Ceremonia The Game Awards 2023 okazała się ogromnym sukcesem. Jak podał Geoff Keighley, organizator gali, w tym roku oglądalność względem poprzedniego roku wzrosła o 15%, co przełożyło się na 118 milionów widzów. Od swojego debiutu w 2014 roku, wydarzenie może się pochwalić sukcesywnym przyrostem publiczności z odsłony na odsłonę.

Liczba widzów ceremonii The Game Awards w poszczególnych latach:

  • 2023 – 118 milionów widzów
  • 2022 – 103 miliony widzów
  • 2021 – 85 milionów widzów
  • 2020 – 83 miliony widzów
  • 2019 – 45,2 miliona widzów
  • 2018 – 26,2 miliona widzów
  • 2017 – 11,5 miliona widzów
  • 2016 – 3,8 miliona widzów
  • 2015 – 2,3 miliona widzów
  • 2014 – 1,9 miliona widzów

Tradycyjne gale wręczenia nagród, zawsze były wielkim biznesem dla stacji telewizyjnych, lecz od paru lat ich oglądalność sukcesywnie spada na rzecz transmisji streamingowej. The Game Awards już dawno swoją popularnością zostawiła w tyle takie słynne filmowe gale jak Oscary czy BAFTA.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Najchętniej oglądaną ceremonią Oscarów była ta z 1998 roku, która przyciągnęła 75 milionów widzów, a w ostatnich 10 latach średnia widownia nie przekracza 28 milionów. To pokazuje skalę sukcesu, jakim jest wydarzenie Geoffa Keighley’ego.

Zobacz też: Telewizor 75″ – najlepsze modele

Ceremonia wręczenia nagród The Game Awards 2023 odbyła się 7 grudnia w Peacock Theatre w Los Angeles. Wydarzenie transmitowano na żywo na 30 platformach, m.in. w serwisie Twitch, YouTube i Instagram. Tytuł gry roku powędrował do Baldur’s Gate 3.

Źródło: VGC, Variety

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.