Dlaczego The Last of Us Factions nie pojawiło się na PlayStation Showcase? Niepokojące wieści od Naughty Dog

Naughty Dog, The Last of Us, Uncharted

Jednym z większych rozczarowań PlayStation Showcase 2023 jest bez wątpienia brak jakiejkolwiek zapowiedzi The Last of Us Factions od Naughty Dog. Zaniepokojeni gracze oczekujący na tę produkcję zaczęli spekulować, jakoby mierzyła się ona za sporymi problemami. Okazuje się, że przypuszczenia te wcale nie są tak bezzasadne, jak mogłoby się to wydawać na pierwszy rzut oka.

Naughty Dog wydaje oświadczenie w sprawie The Last of Us Factions

Po wielu głosach niezadowolenia spowodowanych brakiem jakichkolwiek informacji na temat The Last of Us Factions Naughty Dog postanowiło wystosować w piątek krótkie oświadczenie w tej sprawie. Twórcy wytłumaczyli, że nieobecność na PlayStation Showcase spowodowana jest tym, że „najlepszym dla gry jest dać jej więcej czasu”, choć deweloperzy są dumni z dotychczasowej pracy.

Zdecydowanie nie napawa to optymizmem, bo szansę na pojawienie się jakichkolwiek nowych informacji o The Last of Us Factions podczas wakacyjnego Summer Game Fest są bardzo nikłe, a wręcz nierealne.

Sprawa stała się do tego stopnia głośna, że zajął się nią Jason Schreier, który jeszcze w piątek podzielił się najświeższymi wieściami. Zgodnie z jego przekazem Naughty Dog postanowiło zmniejszyć zespół odpowiedzialny za projekt wieloosobowy, a część deweloperów została oddelegowana do innych zadań.

Powołując się na źródła, Schreier stwierdza nawet, że zarząd studia ponownie ocenia „jej jakość i długoterminową rentowność” co tym bardziej może niepokoić oczekujących graczy.

Przeczytaj też: Tablet do gier — najlepsze modele

Kup The Last Of Us Part II

Pośród tych wszystkich (całkiem pesymistycznych wieści), niezwykle ciekawą informacją wydaje się jednak wzmianka, że studio poza wspomnianym tytułem wieloosobowym rozwija coś jeszcze i wkrótce mamy usłyszeć o „nowym doświadczeniu dla jednego gracza”. Na podstawie tego fragmentu pojawiło się sporo spekulacji, jakoby Naughty Dog niebawem zaprezentowało nam zupełnie nową markę. Czy faktycznie tak będzie? Okażemy się już niebawem.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.