The Last of Us Multiplayer anulowane! Naughty Dog przygotowuje „zupełnie nowe, ambitne gry”

The Last of Us

Jeszcze na początku listopada bieżącego roku Naugthy Dog do graczy dochodziły wieści, że studio wciąż może pracować nad wieloosobowym spin-offem The Last of Us. Jak się jednak okazuje, sytuacja całkowicie się zmieniła. Twórcy poinformowali właśnie, że zaprzestali prac nad multiplayerem.

The Last of Us Multiplayer nie powstanie. Studio zaprzestało prac nad grą

Naughty Dog poinformowało właśnie, że The Last of Us Online nie powstanie. Multiplayerowy projekt został anulowany, a prace nad nim zostały wstrzymane. Deweloperzy wyjaśniają powody trudnej decyzji we wpisie na blogu.

Wiemy, że ta wiadomość będzie trudna dla wielu osób, zwłaszcza dla naszej oddanej społeczności The Last of Us Factions, która z zapałem śledziła nasze ambicje związane z trybem wieloosobowym. Jesteśmy równie zdruzgotani w studiu, bo nie mogliśmy się doczekać dostarczenia gry w wasze ręce. Chcieliśmy podzielić się z wami informacjami na temat tego, w jaki sposób podjęliśmy tę decyzję. […]

W miarę przygotowań do pełnej produkcji jasny stał się ogromny zakres naszych ambicji. Aby wydać i wspierać The Last of Us Online, musielibyśmy przeznaczyć wszystkie zasoby naszego studia na wspieranie zawartości popremierowej przez wiele lat, co miałoby poważny wpływ na rozwój przyszłych gier dla jednego gracza. Mieliśmy więc przed sobą dwie ścieżki: stać się studiem zajmującym się wyłącznie usługami na żywo lub nadal koncentrować się na grach narracyjnych dla jednego gracza, które zdefiniowały dziedzictwo Naughty Dog.

Jesteśmy niezmiernie dumni ze wszystkich pracowników studia, którzy mieli wpływ na ten projekt. Nauka i inwestycje w technologię wyniesione z tej gry przełożą się na sposób, w jaki rozwijamy nasze projekty i będą nieocenione w kierunku, w którym zmierzamy jako studio. Mamy więcej niż jedną ambitną, zupełnie nową grę dla jednego gracza, nad którą pracujemy tutaj w Naughty Dog i nie możemy się doczekać, aby podzielić się więcej o tym, co będzie dalej, kiedy będziemy gotowi.

Naughty Dog

Zobacz też: Smartfon do 4000 zł

Twórcy zaznaczyli, że są niesamowicie dumni z osób, które były częścią projektu i wdzięczni społeczności za wsparcie przez ostatnie lata. Jak się jednak okazuje, studio najwyraźniej nie chce stawiać na gry-usługi i woli skupić się na produkcjach singleplayerowych. Przekazano także dobre wieści – Naughty Dog pracuje nad nowymi, ambitnymi projektami dla jednego gracza. Pozostaje nam zatem czekać na więcej szczegółów ze strony deweloperów.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Źródło: Naughty Dog

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.