Krytyka nie załamała sprzedaży The Last of Us Part II Remastered. Duża popularność odświeżonej wersji

The Last of Us Part 2 Remastered

Po zapowiedzi The Last of Us Part II Remastered w sieci pojawiło się sporo komentarzy niezadowolonych graczy, którzy ochrzcili ruch deweloperów mianem „skoku na kasę”. Mimo braku znaczących innowacji odświeżona wersja gry sprzedaje się całkiem nieźle, co potwierdzają dane sprzedaży z Wielkiej Brytanii.

The Last of Us Part II Remastered sprzedaje się lepiej niż remake pierwszej części serii

Jak podaje portal GamesIndustry.biz zremasterowana wersja The Last of Us Part II cieszy się dużym zainteresowaniem wśród brytyjskich graczy. W ciągu dwóch tygodni od premiery odnotowano 2,5-krotnie wyższą sprzedaż w porównaniu do The Last of Us Part I, czyli remake’u pierwszej części serii.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Hit od Naughty Dog uplasował się na drugim miejscu styczniowego zestawienia najchętniej kupowanych gier w Wielkiej Brytanii, ustępując wyłącznie EA Sports FC 24.

Ciepło przyjęty Tekken 8 zajął siódmą pozycję w rankingu, wyprzedzając Street Fightera 6 o ponad 30% pod względem premierowej sprzedaży.

Najchętniej kupowane gry w Wielkiej Brytanii – styczeń 2024

  1. EA Sports FC 24
  2. The Last of Us Part 2: Remastered
  3. Call of Duty: Modern Warfare 3
  4. Hogwarts Legacy
  5. Grand Theft Auto 5
  6. Grand Theft Auto Online
  7. Tekken 8
  8. Red Dead Redemption 2
  9. Super Mario Bros Wonder
  10. Spider-Man 2

W ubiegłym miesiącu Brytyjczycy kupili niespełna 111 tys. konsol, co jest wynikiem słabszym o 19% rok do roku. Największy spadek (o 31%) odnotowano w przypadku Nintendo Switch.

Źródło: GamesIndustry

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.