Poznaliśmy wagę The Last of Us Remake na PS5. Gra wykorzysta funkcje kontrolera DualSense

The Last of Us Remake

The Last of Us Remake zostało oficjalnie ogłoszone w pierwszej połowie czerwca. Odświeżenie przygód Joela i Ellie zapowiada się naprawdę interesująco i nic dziwnego, że wiele osób wyczekuje go z zapartym tchem. Tak się składa, że dzisiaj dowiedzieliśmy się, ile będzie ważyła gra w wersji na PS5. Ponadto — bez większego zaskoczenia — dostaliśmy potwierdzenie, że TLOU Remake wykorzysta funkcje kontrolera DualSense.

Waga The Last of Us Remake na PS5 i funkcje DualSense

Zwiastun The Last of Us Remake

The Last of Us Remake w wersji na PlayStation 5 ma ważyć aż 79 GB, czyli ok. 30 GB więcej niż wersja Remastered. Nie da się ukryć, że to naprawdę dużo i sporo osób z pewnością będzie musiało rozważyć inwestycję w dodatkowy dysk do PS5, bo podstawowa pojemność najnowszej konsoli Sony nie jest zbyt duża.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jeżeli natomiast chodzi o kontroler DualSense, to w The Last of Us Remake haptyczne wibracje będą wykorzystywane przy każdej broni i wszystkich efektach środowiskowych, takich jak np. padający deszcz. Adaptacyjne triggery również pokażą pazury podczas użytkowania broni — zarówno przez Joela, jak i Ellie.

Przeczytaj też: Najlepsze myszki gamingowe

Pod koniec warto przypomnieć, że premiera The Last of Us Remake odbędzie się już 2 września 2022 roku. Tego dnia gra trafi na PlayStation 5, ale w późniejszym czasie zadebiutuje również na komputerach PC.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.