The Legend of Dragoon z problemami technicznymi. Klasyk z czasów PSX nie działa dobrze na PS4 i PS5

The Legend of Dragoon

Sony jakiś czas temu ogłosiło, że trzy klasyki z czasów PSX będą dostępne w sprzedaży w PS Store. Graczy od razu ucieszyła ta wiadomość, ale po jakimś czasie przeżyli spore rozczarowanie. Okazało się bowiem, że jedna z tych gier, które trafiły ostatnio do sklepu – The Legend of Dragoon – ma poważne problemy techniczne na PS4 i PS5.

REKLAMA

Problemy techniczne The Legend of Dragoon na PS4 i PS5

Zwiastun The Legend of Dragoon

Jak informuje portal Push Square, główne zarzuty dotyczące działania The Legend of Dragoon na PS4 i PS5 mają związek z tzw. „softlockami”. Zjawisko to występuje, gdy gra jest z pozoru grywalna, ale pewne błędy blokują dalszy progres lub wykonywanie zaprojektowanych czynności. W tym przypadku produkcja „softlockuje” się podczas toczenia bitew.

To jednak nie koniec problemów technicznych tego klasyka z ery PSX. The Legend of Dragoon zdaje się też nie odblokowywać zbędnych zasobów pamięci konsol, co powoduje bugi związane z dźwiękiem i systemem walki. Tytuł ten trapi też szereg mniejszych błędów – migoczące detale, jasnoniebieskie kontury na renderowanych tłach czy przycinające się modele postaci.

Zobacz też: Tablet do rysowania – najlepsze modele

The Legend of Dragoon trafiło do PS Store wraz z dwoma innymi produkcjami trzy dni temu, ale problemy techniczne wydają się ograniczać do tylko tego konkretnego tytułu. Pierwotnie grę wydano po raz pierwszy w Japonii w 1999 roku. Rok później trafiła do Ameryki Północnej, a w 2001 znalazła się na półkach europejskich sklepów.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!