The Legend of Zelda Tears of the Kingdom oficjalnie zapowiedziane! Twórcy zdradzili datę premiery

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

Dzisiejszy pokaz Nintendo Direct obfitował w wiele ciekawych wydarzeń jak chociażby nowy trailer Bayonetty 3, która dosłownie za niedługo pojawi się na rynku. Na sam koniec okazało się, że „Wielkie N” przygotowało jeszcze jedną zapowiedź, na którą czekało wielu graczy z całego świata. Chodzi o dwudziestą odsłonę zserii The Legend of Zelda o podtytule Tears of the Kingdom.

REKLAMA

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom — zwiastun, data premiery

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom — trailer

Nintendo zapowiedziało, że poza rozległymi krainami Hyrule The Legend of Zelda Tears of the Kingdom zabierze graczy w przestworza oraz do zupełnie nowego „rozszerzonego” świata. Twórcy zasugerowali także, że produkcja będzie miała „mroczniejszy” charakter niż poprzedniczka, o czym świadczyć mogą niektóre ujęcia zawarte w zwiastunie. Według pewnych doniesień tytuł ten wyewoluował z pomysłów na DLC do Breath of the Wild, jednak z czasem projekt rozrósł się do rozmiarów osobnej produkcji.

Przeczytaj też: Jaki zasilacz do komputera kupić?

Pierwotnie premiera miała się odbyć jeszcze w 2022 roku, jednak ostatecznie The Legend of Zelda Tears of the Kingdom zadebiutuje 12 maja 2023 roku. Naturalnie gra pojawi się wyłącznie na konsolach Nintendo Switch. Czekacie na kolejną odsłonę przygód Linka? Dajcie znać w komentarzach!

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!