Kontrowersyjna recenzja The Legend of Zelda Tears of the Kingdom. Gracze oskarżają Sony o jej opłacenie

Zelda 6 na 10

Nie ulega większym wątpliwościom, że The Legend of Zelda Tears of the Kingdom stała się obecnie najmocniejszym kandydatem, aby uzyskać miano GOTY 2023. Zdecydowana większość gamingowych redakcji niemal jednogłośnie wskazywała, że mamy do czynienia z idealna wręcz produkcją, dając jej ocenę 10/10. Okazuje się jednak, że jedna z recenzji wyłamała się z tego schematu i wywołała niemałe kontrowersje.

Gracze bezpodstawnie zarzucają Sony zapłacenie dziennikarzowi za negatywną recenzję The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom is a great way to introduce yourself to the series, but might not be for those who didn't love Breath of the Wild.

Read our review here:https://t.co/BEA1v55rsZ pic.twitter.com/XEqaO6xCYn

— Gfinity (@Gfinity) May 11, 2023

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom is a great way to introduce yourself to the series, but might not be for those who didn't love Breath of the Wild.

Read our review here:https://t.co/BEA1v55rsZ pic.twitter.com/XEqaO6xCYn

— Gfinity (@Gfinity) May 11, 2023

Powodem dla którego recenzja The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom napisana przez dziennikarza portalu Gfinity stała się tak popularna, jest jej zadziwiająco niska (jak na standardy innych portali) ocena. Krytyk ten bowiem wystawił ostatniej ocenie przygód bohaterskiego Linka ocenę 6 na 10, a swoją decyzję tłumaczył „zbyt mocną inspiracją poprzednią odsłoną” i faktem, że gra nie odznaczała „klasyczną magią Zeldy”.

Autor tej recenzji — Josh Brown — daje niemal na samym jej początku do zrozumienia, że poprzednia odsłona o podtytule „Breath of the Wild” nie przypadła mu do gustu, a żę „Tears of the Kingdom” rozwija wiele aspektów poprzedniczki, to nie może on mieć o tej produkcji zbyt dobrego zdania.

Możliwe, że ta niezbyt pochlebna recenzja nie zdobyłaby takiej popularności, gdyby nie została uwzględniona przez portal Metacritic, gdzie dostrzegło ją wielu wiernych fanów zarówno Nintendo, jak i samej Zeldy. Sprawa stała się tym głośniejsza, że z jej powodu ogólna ocena The Legend of Zelda Tears of the Kingdom spadła z 97 na 96%.

The Legend of Zelda Tears of The Kingdom
The Legend of Zelda Tears of The Kingdom

W sieci pojawiło się całkiem sporo spekulacji według których za tak niską ocenę odpowiada nie tylko subiektywna opinia jej autora a… Sony, które według niektórych graczy miało zapłacić za tak niską ocenę. Oskarżającym brak jednak żadnych dowodów bądź sensownych motywacji, dla których producent PlayStation miałby zdecydować się na coś takiego.

Przeczytaj też: Mody do FS 19

Bardziej realną (choć nadal ciężką do zweryfikowania) teorią jest ta, według której autor recenzji chciał zdobyć odrobinę sławy i popełnił „clickbaitową” i naciągną recenzję. Trzeba jednak pamiętać, że tak niska ocena The Legend of Zelda Tears of the Kingdom mogła być po prostu wynikiem subiektywnych odczuć dziennikarza, który miał do tego absolutne prawo i należy to w pełni uszanować.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.