1,5 godziny wystarczy, aby ukończyć The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Pierwszy rekord ustalony

The Legend of Zelda Tears of the Kingdom

Nie da się ukryć, że The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom to murowany kandydat do tytułu Gry Roku 2023. Produkcja Nintendo zebrała niesamowicie pozytywne recenzje od dziennikarzy, choć warto zauważyć, że zdarzają się spadki wydajności. Dziś natomiast odbyła się oficjalna premiera nowych przygód Linka, a co za tym idzie — speedrunnerzy rozpoczęli swoje zawody i już mamy pierwszy wynik.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom — pierwszy speedrunner przeszedł grę w 1,5 godziny

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom w 1,5 godziny

Nie od dziś wiadomo, że gry spod szyldu Zeldy to wielogodzinne przygody jeśli tylko chcemy poznawać świat stworzony przez Nintendo. Oczywiście nie wszyscy lubują się w powolnej eksploracji i poznawaniu magicznych krain, czy zagłębianiu się w historię. Speedrunnerom zależy na jak najszybszym przejściu produkcji, więc wraz z premierą The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom ruszyły zawody w ukończeniu tytułu na czas.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Najnowsza Zelda, tak jak jej poprzedniczki, daje możliwość pominięcia niektórych fragmentów przygody Linka, dzięki czemu fani przechodzenia gry na czas będą w siódmym niebie. Tymczasem padł pierwszy rekord, który został ustanowiony przez speedrunnera – gymnast86. Gracz ukończył Tears of the Kingdom w dokładnie 94 minuty i 33 sekundy.

Oczywiście możemy śmiało zakładać, że wynik ten zostanie poprawiony, w końcu The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom miało dopiero dzisiaj swoją premierę. Niemniej nie da się ukryć, że rzeczony speedruner ustalił naprawdę dobry czas, nawet jeśli wynik miałby zaraz zostać pobity. Przejście tak ogromnej gry w 1,5 godziny robi wrażenie.

Zobacz też: Mody do FS 19

A Wy wolicie powolną eksplorację oraz zagłębianie się w fabułę, czy jednak bardziej zależy Wam na ukończeniu gry? Dajcie znać w komentarzach!

O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.