Rewelacyjny wynik The Legend of Zelda Tears of the Kingdom! Sprzedaż Nintendo Switch spowolniła

the legend of zelda tears of the kingdom nintendo switch oled

Jak niedawno informowaliśmy, w Europie największą popularnością wśród graczy cieszy się PlayStation 5. We wrześniu 2023 Nintendo Switch zanotowało natomiast spadek sprzedaży o 28% względem poprzedniego roku. Teraz pojawiły się najnowsze wyniki za ostatni kwartał i półrocze działalności, które uwzględniają zarówno sprzedaż konsol, jak i gier, w tym rewelacyjnie przyjętego The Legend of Zelda Tears of the Kingdom.

Nintendo Switch z niższym wynikiem sprzedażowym, za to The Legend of Zelda Tears of the Kingdom trzyma się rewelacyjnie

Nintendo opublikowało wczoraj swoje raporty obejmujące szeroki zakres działalności. Jeden z obszarów dotyczy sprzedaży konsoli Nintendo Switch, która według podanych informacji w ostatnim kwartale sprzedała się w liczbie 2,93 miliona egzemplarzy. Konsumenci najchętniej sięgali po wersję OLED (1,86 miliona sztuk), następnie po klasyczną odsłonę urządzenia (600 tysięcy sztuk) a w ostatniej kolejności po Nintendo Lite (470 tysięcy sztuk).

Warto zaznaczyć, że w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku, sprzedaż Nintendo Switch spadła. Wówczas sprzedało się bowiem 3,25 miliona egzemplarzy konsoli. Według raportów Nintendo sprzedaż konsol wynosi obecnie 132,46 miliona, w porównaniu z wynikiem 129,53 miliona sztuk w zeszłym kwartale.

Rewelacyjne wyniki osiągają za to gry, które trafiają na przenośny sprzęt Nintendo. Gracze w ciągu ostatniego kwartału zakupili 990 tysięcy sztuk The Legend of Zelda Tears of the Kingdom, a całkowity wynik sprzedażowy gry wynosi już 19,5 miliona egzemplarzy. Z raportów Nintendo wynika także, że Mario Kart 8 Deluxe sprzedało się w kolejnych 3,22 milionach sztuk. Jak podaje firma, zainteresowanie tytułem wynika z sukcesu filmu The Super Mario Bros. Movie.

Najnowsze zestawienie całkowitej sprzedaży gier Nintendo:

 1. Mario Kart 8 Deluxe – 57,01 mln sztuk
 2. Animal Crossing: New Horizons – 43,38 mln sztuk
 3. Super Smash Bros. Ultimate – 32,44 mln sztuk
 4. Zelda: Breath of the Wild – 31,15 mln sztuk
 5. Super Mario Odyssey – 26,95 mln sztuk
 6. Pokemon Sword/Shield – 26,02 mln sztuk
 7. Pokemon Scarlet/Violet – 23,23 mln sztuk
 8. Super Mario Party – 19,66 mln sztuk
 9. Zelda: Tears of the Kingdom – 19,50 mln sztuk
 10. Nowy Super Mario Bros. U Deluxe – 16,70 mln sztuk
 11. Super Mario 3D World + Bowser’s Fury – 12,58 mln sztuk
 12. Mario Party Superstars – 11,44 mln sztuk
 13. Nintendo Switch Sports – 10,77 mln sztuk
 14. Pikmin 4 – 2,61 mln sztuk

Zobacz też: Najlepsze tanie gry na Steam

Japończycy podali także harmonogram nadchodzących premier. Najbliższe z nich to Super Mario RPG z premierą 17 listopada 2023 roku oraz Another Code: Recollection, które zadebiutuje 19 stycznia 2024. Pełen raport Nintendo można znaleźć pod tym adresem.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.