Świetna sprzedaż The Legend of Zelda Tears of the Kingdom! Nintendo dzieli się wynikami kwartalnymi

The Legend of Zelda Tears of The Kingdom

Nintendo właśnie podzieliło się wynikami za ostatni kwartał swojej działalności. Firma z pewnością może być dumna z osiągnięć, ponieważ najnowsza przygoda Linka oraz hybrydowa konsola Nintendo Switch zdobywają serca klientów. Trzeba przyznać, że wyniki są naprawdę imponujące.

The Legend of Zelda to druga najlepiej sprzedająca się odsłona serii

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, które trafiło na rynek 12 maja, szybko zdobyło popularność wśród wielu graczy. Zaledwie 7 tygodni od premiery, produkcja została zakupiona w liczbie aż 18,51 milionów egzemplarzy. Gra dostępna wyłącznie na Nintendo Switch stała się dziewiątym najpopularniejszym tytułem od momentu premiery konsoli. Najnowsze przygody Linka to również druga najlepiej sprzedającą się odsłona serii.

Poniżej przedstawiamy 10 najchętniej kupowanych gier na Nintendo Switch:

  1. Mario Kart 8 Deluxe – 55,46 mln
  2. Animal Crossing: New Horizons – 42,79 mln
  3. Super Smash Bros. Ultimate – 31,77 mln
  4. The Legend of Zelda: Breath of the Wild – 30,65 mln
  5. Super Mario Odyssey – 26,44 mln
  6. Pokemon Sword / Pokemon Shield – 25,92 mln
  7. Pokemon Scarlet / Pokemon Violet – 22,66 mln
  8. Super Mario Party – 19,39 mln
  9. The Legend of Zelda Tears of the Kingdom – 18,51 mln
  10. New Super Mario Bros. U Deluxe – 16,17 mln

W ostatnim kwartale, do 30 czerwca, Nintendo wypuściło na rynek 3,91 miliona egzemplarzy Nintendo Switch, a klienci zakupili 52,2 miliony gier. Japończycy sprzedali już imponującą liczbę 129,53 milionów sztuk tej konsoli. Największym zainteresowaniem cieszył się model OLED, który stanowił 72% sprzedaży zestawów, czyli 2,83 miliona egzemplarzy. W tym czasie także sprzedaż modelu Lite wyniosła 430 tysięcy sztuk.

Zobacz też: Najlepsze gry na PS5 dla dzieci

Mimo dużych osiągnięć Nintendo nie zwalnia tempa i koncentruje się na kolejnych premierach. W najbliższych miesiącach gracze mogą spodziewać się kilku ciekawych tytułów na konsolę Nintendo Switch, w tym Detective Pikachu Returns, Super Mario Bros. Wonder, Super Mario RPG czy Luigi’s Mansion: Dark Moon.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Patrycja Pietrowska
Redaktorka działów Newsy & Promocje

Grami interesuje się od kiedy pamięta, jednak pisze o nich od niedawna. Nie faworyzuje żadnej z platform i chętnie poszerza horyzonty, jeśli chodzi o gatunki. Spędziła zdecydowanie zbyt wiele czasu w Apex Legends. Poza grami kolekcjonuje płyty z muzyką.

Liczba wpisów: 916 (w redakcji od 24.05.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.