Pierwsze recenzje miażdżą The Lord of the Rings: Gollum! „Fani tego uniwersum zasługują na coś lepszego”

The lord of the rings gollum recenzje

Właśnie dzisiaj odbyła się premiera najnowszej gry z uniwersum stworzonym przez J.R.R Tolkiena — The Lord of the Rings: Gollum. Już przed debiutem twórcy z Deadelic Entertainment musieli się mierzyć z krytyką m.in. płatnego dodatku, który zawiera język elficki, a teraz przyjdzie im stawić czoła recenzjom swojej produkcji. Co tu dużo kryć, pierwsze opinie są nad wyraz negatywne.

The Lord of the Rings: Gollum mierzy się z falą krytyki po pierwszych recenzjach

Zwiastun The Lord of the Rings: Gollum

Na moment pisania tego tekstu The Lord of the Rings: Gollum zebrał 21 recenzji na Metacritic, z czego 15 jest negatywnych, a pozostałe są „przeciętne”. Obecnie średnia ocen na wspomnianej platformie wynosi 38 na 100, natomiast na Opencritic 40 na 100. Wszystko wskazuje na to, że produkcja nie podbiła serc krytyków.

Z pozytywnych aspektów, jakie zaznaczają recenzenci, możemy wypisać samo przedstawienie postaci Golluma jako bohatera wielowymiarowego, czyli takiego, jak przedstawił go w filmowej adaptacji Andy Serkis. Innymi plusami, jakie wskazywali często krytycy, była muzyka oraz ciekawe dialogi, a także dobre wykorzystanie technologii kontrolera DualSense.

Zdecydowanie dużo więcej było minusów w The Lord of the Rings: Gollum, a największym z nich jest przestarzała grafika, która zawiera mnóstwo glitchy oraz błędów. Co więcej, sama rozgrywka pozostawia wiele do życzenia, gdyż jest niezwykle powtarzalna oraz toporna. Dodatkowo zdarzają się spadki płynności, co jeszcze gorzej wpływa na odbiór całości. Problemy te występują zarówno na komputerach osobistych, jak i konsolach.

Jak prawie jednogłośnie wskazują krytycy, gra wygląda, jakby była tworzona na konsole PlayStation 3 oraz Xboxa 360, a gdyby tak rzeczywiście było, to nadal lepiej jest zagrać w Lord of the Rings: The Return of the King niż poznawać historię Golluma. Zgodnie z opinią Press Start Australia: „Fani Władcy Pierścieni zasługują na coś lepszego”.

Przykładowe recenzje The Lord of the Rings: Gollum:

 • Wccftech – 6,5/10
 • TechRaptor – 6,5/10
 • CGMagazine – 5/10
 • God is Geek – 5/10
 • Gameblog – 4/10
 • GamesRadar+ – 4/10
 • PCGamesN – 3/10
 • WellPlayed – 3/10
 • Press Start Australia – 3/10
 • PushSquare – 2/10
 • GameSpot – 2/10

Zobacz też: Ranking najlepszych kamer samochodowych

The Lord of the Rings: Gollum jest dostępny na PlayStation 4, PlayStation 5, Xboxa One, Xboxy Series X|S oraz komputery osobiste. Zamierzacie dać tej produkcji szansę, mimo negatywnych recenzji? Napiszcie w komentarzach!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.