The Lord of The Rings: Gollum z językiem elfickim w płatnym DLC. Twórcy gry bronią swojego pomysłu

The Lord of the Rings Gollum

W zeszłym tygodniu otrzymaliśmy informację, że najnowsza gra studia Deadelic Entertainment osiągnęła tzw. złoty status. Ostatnio też twórcy zaskoczyli wymaganiami sprzętowymi do swojej najnowszej produkcji. Przy okazji wyszło na jaw, że ukaże się płatne DLC do The Lord of The Rings: Gollum, które będzie zawierało język sindariński, czyli język elfów. Deweloperzy wyjaśnili, dlaczego zdecydowali się na taki krok.

Dodatkowy dubbing elficki w The Lord of The Rings: Gollum za pieniądze

Gameplay z The Lord of The Rings: Gollum

Płatne DLC nie są czymś nowym w grach. Twórcy często oferują dodatki, które czasami są kosmetyczne, a czasami wprowadzają całe historie fabularne. Deadelic Entertainment jednak zaskoczyło, gdy pojawiła się informacja, że dopiero w płatnym rozszerzeniu pojawi się dubbing elfów w języku sindarińskim. A to jest już pomysł kontrowersyjny, który spotkał się z negatywnymi komentarzami w sieci.

Deadelic Entertainment postanowiło wydać oświadczenie, które nie pomogło za wiele. Jak możemy się dowiedzieć podstawowa wersja The Lord of The Rings: Gollum będzie oferowało dialogi elfów w ichniejszym języku, jednak tylko te kluczowe dla fabuły. Postacie poboczne, które gracze będą mogli podsłuchać otrzymają sindariński dopiero w płatnym DLC.

Studio argumentuje tę decyzję, że zatrudnienie aktorów, którzy mogliby zdubbingować grę w ten sposób to dodatkowy nakład środków, więc za efekt ich pracy gracze będą musieli po prostu więcej zapłacić. Jest to na pewno sensowne tłumaczenie, chociaż nie wszyscy będą nim usatysfakcjonowani.

Zobacz też: Gry turowe

Na koniec przypomnijmy, że premiera The Lord of The Rings: Gollum odbędzie się 25 maja 2023 roku. Gra zmierza na PlayStation 5, PlayStation 4, Xboxa One, Xboxy Series X|S, komputery osobiste oraz na Nintendo Switch (w późniejszym terminie).

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.