The Lord of The Rings Gollum — poznaliśmy wymagania na PC dla trybu Ray Tracing. Naprawę nie jest źle!

The Lord of the rings gollum

Debiut najnowszej gry osadzonej w świecie wykreowanym przez J.R.R. Tolkiena, czyli The Lord of The Rings Gollum zbliża się coraz bardziej. W ostatnim czasie otrzymaliśmy sporo szczegółów według których produkcja ma pod względem graficznym zadowolić nawet najbardziej wybrednych graczy. Teraz zaś deweloperzy ze studia Deadalic Entertainment ujawnili wymagania sprzętowe dla trybu Ray Tracing, który dostępny będzie w tej pozycji.

The Lord of The Rings Gollum z całkiem przystępnymi wymaganiami dla trybów Ray Tracing

The Lord of the Rings Gollum
The Lord of The Rings Gollum

Zgodnie z oczekiwaniami uruchomienie trybu Ray Tracing w The Lord of The Rings Gollum wymagać będzie od posiadaczy pecetów naprawdę mocarnych układów GPU. Co ciekawe, to fakt, że poza wymaganiem potężnych kart graficznych pozostała specyfikacja wcale nie musi składać się z high-endowych komponentów.

Dla lepszej jasności deweloperzy postanowili tryb Ray Tracing podzielić na trzy kategorie. Zapewne zabieg ten wynika z chęci dostarczenia lepszego oświetlenia większej liczbie graczy.

The Lord of The Rings Gollum — wymagania niskiego trybu Ray Tracing (1080p, 60 kl./s, średnie ustawienia)

  • CPU: Intel Core i3-6100 lub AMD Ryzen 5 2600
  • GPU: Nvidia GeForce RTX 3060 (włączony tryb DLSS Jakość)
  • Pamięć RAM: 8 GB

The Lord of The Rings Gollum — wymagania średniego trybu Ray Tracing (1440p, 60 kl./s, wysokie ustawienia)

  • CPU: Intel Core i3-6100 lub AMD Ryzen 5 2600
  • GPU: Nvidia GeForce RTX 4070 (włączony tryb DLSS Jakość)
  • Pamięć RAM: 10 GB

The Lord of The Rings Gollum — wymagania dla trybu Ray Tracing Ultra (rozdzielczość 4K, 60 kl./s, epickie ustawienia)

  • CPU: Intel Core i5-8400 lub AMD Ryzen 5 3600
  • GPU: Nvidia GeForce RTX 4080 (włączony tryb DLSS Wydajność)
  • Pamięć RAM: 16 GB

Przeczytaj też: Ranking kart graficznych

Jak więc widać, jedynym potężnym komponentem zdają się karty graficzne, zwłaszcza że deweloperzy nawet do najniższego trybu Ray Tracing sugerują układy z serii 30xx. Jednocześnie imponować może fakt, że tworcy jako rekomendowany procesor dla trybu RT Ultra sugerują procesor z 8-generacji Intela, który debiutował w 2017 roku. Przyglądając się temu, całkiem zasadne wydają się przypuszczenia, że The Lord of The Rings Gollum będzie naprawdę dobrze zoptymalizowaną grą.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.