The Outer Worlds 2 trafi na PS5? Microsoft twierdzi, że jeszcze nie podjął ostatecznej decyzji

The Outer Worlds 2 PS5

Niewiele ponad dwa lata temu światło dzienne ujrzała zapowiedź The Outer Worlds 2 od samego Obsidian Entertainment. Początkowe informacje jasno wskazywały na to, że gra trafi wyłącznie na PC i Xbox Series X|S, omijając tym samym konsole PS5. Nowe doniesienia, które pojawiają się jako efekt przesłuchania Microsoftu, sugerują jednak zupełnie co innego.

The Outer Worlds 2 ponoć nie ma sprecyzowanych platform docelowych

The Outer Worlds 2 – trailer z E3 2021

W trakcie przesłuchania szef Xbox Game Studios — Matt Booty — przyznał, że ostateczna decyzja dotycząca platform na których pojawi się The Outer World 2 nie została jeszcze podjęta. Mężczyzna stwierdził, że Microsoft „ma tendencję do wspierania społeczności” na innych platformach.

Oznacza to, że skoro pierwsza odsłona tego cyklu jednak pojawiła się na PlayStation, to istnieje duża szansa na to, że sequel także na tej platformie zadebiutuje. Niestety w trakcie przesłuchania nie podano konkretnych szczegółów dotyczących ewentualnej premiery.

Przeczytaj też: Gry point and click

Kup The Outer World

Niektórzy, bazując na słowach Booty’ego, sądzą, że produkcja tworzona przez Obsidian Entertainment będzie po prostu czasowym exclusivem, który rzeczywiście z czasem pojawi się też na konsolach Sony. Inni wskazują też, że są to tylko „słowa pod publiczkę”, aby nieco lepiej wypaść przed sądem. Jak będzie naprawdę? Tego dopiero dowiemy się po premierze The Outer Worlds 2.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.