Premiera The Rogue Prince of Persia opóźniona! Hades 2 zmusił Evil Empire do zmiany planów

The Rogue Prince of Persia Hades 2

Miesiąc temu gracze doczekali się zapowiedzi The Rogue Prince of Persia – platformowej gry akcji z elementami roguelike od studia Evil Empire, które wcześniej zajmowało się rozwojem Dead Cells. Wspomniana produkcja miała zadebiutować we wczesnym dostępie już w przyszłym tygodniu. Okazuje się jednak, że na premierę nowego tytułu skierowanego do fanów marki Prince of Persia będzie trzeba poczekać nieco dłużej.

The Rogue Prince of Persia zadebiutuje we wczesnym dostępie nieco później, niż planowano

We wpisie opublikowanym na portalu społecznościowym X poinformowano, że premiera The Rogue Prince of Persia we wczesnym dostępie nie odbędzie się 14 maja 2024 roku, jak pierwotnie planowano. Głównym winowajcą takiego stanu rzeczy jest… Hades 2. Najnowsza produkcja Supergiant Games zadebiutowała bowiem kilka dni temu w Early Access na PC i cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony graczy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Evil Empire zapewnia jednak, że premiera The Rogue Prince of Persia we wczesnym dostępie odbędzie się w maju 2024 roku. Dokładna data zostanie natomiast ujawniona w najbliższy poniedziałek.

Chociaż mamy pełne zaufanie do The Rogue Prince of Persia, to nie każdego dnia zdarza się, że gra z tego samego gatunku, która jest jedną z najbardziej oczekiwanych produkcji 2024 roku, zostanie wydana we wczesnym dostępie na tydzień przed twoją grą. Nie jesteśmy na tyle pełni pychy, by zignorować tego konsekwencje i naprawdę wierzymy, że to krótkie opóźnienie jest dla nas najlepszą decyzją.

– informują deweloperzy ze studia Evil Empire.

Na koniec warto przypomnieć, że The Rogue Prince of Persia zmierza obecnie wyłącznie na komputery osobiste. Zgodnie z przekazanymi informacjami gra będzie znajdować się we wczesnym dostępie przez około rok. Wiele zależy jednak od opinii oraz sugestii graczy, na które liczą deweloperzy.

Źródło: VGC

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.