The Rogue Prince of Persia ujawniony! Ubisoft i Evil Empire łączą siły i tworzą coś nietypowego

the rogue prince of persia

Przez ostatni tydzień dość często pojawiały się pogłoski związane z najnowszą odsłoną cyklu Prince of Persia, którą we współpracy z Ubisoftem miało tworzyć Evil Empire. Sam Tom Henderson wspomniał jakiś czas temu, że ujawnienie i premiera gry to w zasadzie kwestia dni, co jeszcze bardziej pobudzało zainteresowanie. Okazało się, że popularny dziennikarz miał rację, bo wczorajszym wieczorem francuski wydawca odkrył karty i rzeczywiście zaprezentował światu swój projekt.

The Rogue Prince of Persia zaprezentowany

Efektem wspólnych prac Ubisoftu oraz Evil Empire (studio odpowiedzialne za dodatki do Dead Cells) jest The Rogue Prince of Persia, a więc kolejna pozycja bazująca na tym całkiem popularnym IP. Twórcy najwidoczniej postanowili iść śladami The Lost Crown, choć co nieco zmienić, bo otrzymujemy tutaj grę w rzucie 2D z bardzo specyficzną grafiką.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Oczywiście nadal mowa o metroidvani, której główne założenia to starcia z kolejnymi grupkami wrogów oraz parcie przed siebie. Ujawniony gameplay pokazuje też, że nie braknie opcji rozwoju Księcia poprzez kolejno znajdowane (lub kupowane) bronie. Niekiedy wygląda to dosyć topornie i zbyt prosto, jednak trzeba pamiętać, że mowa o produkcji, która debiutować będzie dopiero za miesiąc i to w ramach wczesnego dostępu na Steamie

Wielu osób odrzucać może jednak oprawa audiowizualna, która w pewien sposób przypominać może styl europejskich kreskówek z końca lat 90. XX wieku. Jest więc kolorowo, a modele postaci są bardzo specyficzne. Wszystko to dodatkowo zostało okraszone typowo perską ambientową muzyką, skomponowaną bardziej na współczesną modłę.

Jak można się było tego spodziewać — odbiór jest raczej mieszany. Wiele osób liczyło bowiem na coś więcej albo coś zupełnie innego. Nie brak też zarzutów mówiących o zbyt dużej prostocie, choć w tym przypadku warto pamiętać o tym, że mowa o grze, która zadebiutuje za miesiąc (dokładnie 14 maja 2024 roku) w ramach Early Accesu. Zamierzacie sprawdzić nowego The Rogue Prince of Persia? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: YouTube: Ubisoft

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
XBOX GAME PASS ULTIMATE ZNÓW NAWET 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.