The Sims 5 powstaje! Gra zaoferuje nową jakość i ogromne możliwości personalizacji

The Sims Project Rene

Dzisiaj The Sims 4 oficjalnie przeszło na model free to play, a całkiem niedawno zakończyła się transmisja poświęcona tej szalenie popularnej serii. Podczas jej trwania usłyszeliśmy, że The Sims 5 już powstaje, ale do premiery jeszcze daleka droga. Co prawda nie użyto określenia „The Sims 5”, ale wszyscy wiemy, że chodzi o kontynuację – na ten moment Maxis określa swoją nadchodzącą produkcję jako „Project Rene”.

The Sims 5 powstaje jako Project Rene

Konferencja Behind The Sims Summit

The Sims 4 ma już na karku ponad 8 lat, dlatego gracze od dłuższego czasu zastanawiają się, co dalej z serią. Podczas dzisiejszego wydarzenia Behind The Sims Summit studio Maxis ujawniło bardzo wczesne materiały z The Sims 5, obecnie nazywanego Project Rene. Dowiedzieliśmy się, że kolejna gra z serii zaoferuje możliwość zabawy solo jak i w kooperacji, a także crossplay pomiędzy platformami.

Największą nowością w The Sims 5 mają być jednak możliwości personalizacji. W nadchodzącej odsłonie gracze nie będą ograniczani do sposobów dekorowania wnętrz wcześniej obmyślonych przez twórców – „Project Rene” zaoferuje w tym zakresie pełną swobodę, ponieważ przedmioty (np. poduszki) będzie można rozkładać w dowolnym miejscu z dokładnością co do centymetra.

Podczas transmisji pokazano też scenkę, w której gracz rozkłada łóżko i ręcznie dostosowuje kształt wezgłowia oraz teksturę koca. Układ pomieszczeń w The Sims 5 będzie asymetryczny, co oznacza, że miłośnicy serii będą mogli tworzyć naprawdę unikalne wnętrza – solo lub w pojedynkę, ponieważ gra pozwoli graczom „wskakiwać do swoich światów” i razem dekorować pokoje.

Przeczytaj też: Dodatki do The Sims 4 w super cenach

The Sims 5 – a raczej Project Rene – wciąż jest w bardzo wczesnym stadium rozwoju, dlatego na szybką premierę nie mamy co liczyć. Studio Maxis poinformowało, że „przez najbliższe lata” będzie dzielić się ze społecznością nowymi informacjami na temat Projektu Rene. W międzyczasie The Sims 4 nadal będzie otrzymywać aktualizacje i rozszerzenia, aby umilić fanom czekanie na kolejną odsłonę serii. Kiedy premiera The Sims 5? Nie wiadomo i raczej prędko nic się w tej kwestii nie zmieni.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.