Premiera The Sims 5 dopiero za kilka lat, a gra została już spiracona! Project Rene w rękach hakerów

The Sims 5

Nieco ponad dwa tygodnie temu Electronic Arts poinformowało, że trwają prace nad The Sims 5, które rozwijane jest pod kodową nazwą Project Rene. W zeszłym tygodniu wybrani członkowie programu EA Playtesting otrzymali natomiast możliwość zapoznania się z wersją prealfa wspomnianej produkcji. Tymczasem okazuje się, że grupie hakerów udało się złamać zabezpieczenia gry.

Zabezpieczenia prototypu The Sims 5 zostały złamane przez hakerów

Transmisja live z zapowiedzią The Sims 5

Jak informuje Tom Henderson, znany branżowy insider i dziennikarz, hakerom udało się zdobyć token uwierzytelniający dostęp do gry. Następnie piraci wygenerowali swoje klucze i stworzyli własny serwer, na którym mogą cieszyć się testową wersję Project Rene bez obaw o zablokowanie dostępu do produkcji przez Electronic Arts.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Henderson podkreśla, że złamanie zabezpieczeń Project Rene było całkiem proste, ponieważ całość działa na silniku Unreal Engine, a udostępniana wersja prealfa jest niezaszyfrowana. Amerykańska firma najwyraźniej nie spodziewała się, że ktoś będzie chciał spiracić produkcję znajdującą się na tak wczesnym etapie rozwoju.

Zobacz też: Najlepsze gry samochodowe

Electronic Arts zapowiedziało bowiem, że The Sims 5 zadebiutuje na rynku dopiero za kilka lat. Zgodnie z przekazanymi informacjami produkcja ma oferować zarówno tryb solo, jak i możliwość zabawy w kooperacji, a także crossplay pomiędzy platformami. Gracze mają otrzymać również dużą swobodę w kwestii personalizacji poszczególnych obiektów. Na kolejną porcję szczegółów trzeba jednak jeszcze nieco poczekać.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.