The Thaumaturge na zwiastunie fabularnym! RPG osadzone w XX-wiecznej Warszawie zapowiada się interesująco

The Thaumaturge Wiktor

Pod koniec lutego zapowiedziano The Thaumaturge – polską grę RPG, której akcja będzie rozgrywać się w XX-wiecznej Warszawie. Za produkcję odpowiedzialne jest studio Fool’s Theory, które jednocześnie pracuje również nad remakiem pierwszego Wiedźmina. Deweloperów nie mogło zabraknąć na zakończonych wczoraj targach Gamescom 2023, gdzie zaprezentowano fabularny zwiastun Taumaturga.

Twórcy Wiedźmin Remake zaprezentowali fabularny zwiastun gry The Thaumaturge

The Thaumaturge – zwiastun fabularny

Udostępniony w trakcie targów Gamescom 2023 zwiastun pozwala przyjrzeć się Warszawie z 1905 roku, która „żyje pod ciężarem jarzma caratu”. W roli narratora występuje natomiast Ligia, która pisze list do swojego brata i głównego bohatera The Thaumaturge – Wiktora Szulskiego. Protagonista jest tytułowym taumaturgiem, którego twórcy opisują jako „cudotwórcę” noszącego jednocześnie „dar i brzemię”.

W świecie The Thaumaturge istnieją bowiem Salutory – ezoteryczne istoty, które ujarzmić może wyłącznie taumaturg. Wspomniane byty posiadają natomiast mistyczne zdolności, które Wiktor – oraz jemu podobni – mogą wykorzystać do „odkrywania tajemnic ukrytych w ludzkich duszach i rozmów z ciemnością”.

Udostępniony przez deweloperów zwiastun wprowadza graczy w świat The Thaumaturge oraz przybliża nieco postać głównego bohatera. Zwiastun zapowiada również, że nadchodząca produkcja studia Fool’s Theory będzie wyróżniać się mrocznym klimatem. Niestety w materiale zabrakło miejsca na prezentację rozgrywki.

Zobacz też: Ranking najlepszych procesorów

Na koniec warto przypomnieć, że The Thaumaturge zmierza wyłącznie na komputery osobiste. Gra ma zadebiutować na rynku pod koniec 2023 roku. Dokładna data premiery nowej produkcji studia Fool’s Theory wciąż nie jest jednak znana. Zamierzacie sprawdzić wspomniany tytuł? Koniecznie dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.