Nad najnowszym Fable mogą pracować Polacy

Fable

Fable zostało nam zaprezentowane na Xbox Games Showcase w lato 2023 roku, a od tego momentu nie usłyszeliśmy o tej grze zbyt wiele nowych rzeczy. Tymczasem okazuje się, że mogą nad nią pracować Polacy. Produkcję współtworzy bowiem studio, które ma jedno ze swoich biur nad Wisłą.

Third Kind Games pomaga w tworzeniu Fable

Third Kind Games to studio, które w przeszłości pracowało nad Hearthstone czy Forzą Horizon 4. Teraz okazuje się, że wspiera także Playground w produkcji najnowszego Fable.

Co jednak najciekawsze, firma ta otworzyła ostatnio dwa nowe biura. Jedno z nich znajduje się w Polsce.

Oznacza to, że Polacy mogą pracować nad kolejnym exclusivem Xboxa. Oczywiście wyłącznie jako podwykonawcy, ale nadal jest to rzecz warta odnotowania.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tymczasem sama gra ma według plotek wchodzić już w ostatni etap produkcji. Być może w najbliższym czasie usłyszymy więc dużo więcej na jej temat.

Na razie dostarczone nam informacje były bowiem dosyć lakoniczne. Poza najnowszym zwiastunem – opublikowanym w czerwcu 2023 roku – nie widzieliśmy zbyt wielu materiałów dotyczących Fable.

Źródło: Twitter / Idle Sloth

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.