Tokyo Games Show 2024 bez Xboxa! Firma najwidoczniej szykuje się do targów Gamescom

Xbox Tokyo Games Show 2024

Dokładnie wczoraj informowaliśmy, że po długiej przerwie na Tokyo Games Show 2024 zawita Sony. Wiele osób spodziewało się, że na podobny ruch zdecyduje się Xbox, zwłaszcza po potężnym Xbox Games Showcase 2024, które dosłownie zmiotło konkurencję. Okazuje się jednak, że tak się nie stanie i w tym roku amerykański producent ominie największe japońskie targi growe.

Tokyo Games Show 2024 bez Xboxa

Xbox logo
Xbox

Przyglądając się bliżej liście wystawców, którzy w pojawią się na targach Tokyo Games Show 2024, na próżno szukać jakichkolwiek wzmianek na temat wydarzenia online organizowanego przez Xbox. Firma nie została wymieniona nawet w formie wystawcy, co pokazuje, że w tym roku przedsiębiorstwo całkowicie odpuściło sobie japońską imprezę. W poprzednich latach amerykański producent stawiał na transmisję online, gdzie przedstawiał nadchodzące gry, które ukierunkowane były zarówno na rynek azjatycki, jak i na ten globalny.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Według słów amerykańskiego content creatora Parrisa Lilly’ego Xbox ma w swoim arsenale jeszcze wiele gier do pokazania, których ostatecznie nie dało się zmieścić w ramach dwugodzinnego pokazu. Firma jednak chce postawić na tegoroczne targi Gamescom, które zdaniem twórcy mają być „najważniejszym wydarzeniem” dla Microsoftu.

Xbox Tokyo Game Show 2023
Xbox Tokyo Game Show 2023

W bardzo podobnym tonie wypowiadał się dziennikarz Jez Corden, który jakiś czas temu twierdził, że czerwcowy Xbox Games Showcase to tylko „część” tego, co czeka na posiadaczy konsol „Zielonych”. Najwidoczniej jednak japońskie targi nie są dla firmy atrakcyjnym miejscem na zaprezentowanie tych gier, które aktualnie produkuje.

Zachodnich graczy raczej nie powinno to szczególnie martwić, zwłaszcza że na horyzoncie pojawiają się wspomniane wyżej targi Gamescom 2024. Biorąc pod uwagę, jak bogatą ofertę zaprezentowano nam w zeszłym roku, to ewentualne odpuszczenie pokazów w Tokio nie jest taką wielką stratą. Innego zdania mogą być jednak azjatyccy gracze, którzy mogą przez Xboxa czuć się nieco pominięci…

Źródło: Twisted Voxel

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.