Tomb Raider 4 z pierwszymi szczegółami! Grę wyda Amazon

Tomb Raider

Na nowe wieści dotyczące kolejnej odsłony przygód Lary Croft czekała cała rzesza fanów. Z pewnością ma ona teraz powód do świętowania, bo Amazon Games i Crystal Dynamics osiągnęły porozumienie, na mocy którego firma Jeffa Bezosa wesprze znajdujące się w fazie produkcji Tomb Raider 4. Gra powstaje na silniku Unreal Engine 5 i zostanie wydana na różnych platformach.

Amazon wesprze Crystal Dynamics w pracach nad Tomb Raider 4

O opracowywaniu nowej części przygód Lary Croft wiemy już od kwietnia tego roku, ale teraz nareszcie podzielono się z nami oficjalnymi konkretami. Dziś światło dzienne ujrzała bowiem wiadomość o porozumieniu między twórcami gry i gamingowym oddziałem Amazona. Efektem tej współpracy ma być wsparcie deweloperów w globalnym procesie wydawniczym potencjalnego hitu. Wiceprezes Amazon Games, Christoph Hartmann, wyraził swoje zadowolenie z nawiązania partnerstwa obu firm w specjalnie wystosowanym w tym celu oświadczeniu.

Tomb Raider jest jedną z najbardziej ukochanych marek w historii. (…) Jesteśmy zaszczyceni możliwością współpracy z tym legendarnym deweloperem i franczyzą.

Christoph Hartmann

Zobacz też: Telefon gamingowy – najlepsze modele

Ponadto dzisiejsza informacja prasowa zdradziła nam kilka szczegółów dotyczących nadchodzącego tytułu. Ma on być jednoosobową, narracyjną i największą grą z serii Tomb Raider w historii. Zapewniono nas, że zawierać będzie wszystkie szczegóły, które nadały marce status jednej z najbardziej szanowanych przez graczy. Jednocześnie produkcja jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju i nie wiemy, kiedy oraz na jakich platformach będzie nam dane w nią zagrać.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Przypomnijmy, że wcześniej obiegła nas wiadomość o przejęciu studia Crystal Dynamics przez Embracer Group. Jak widać nowy właściciel studia nie zdecydował się jednak na samodzielne wydanie nowej gry z cyklu Tomb Raider.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2370 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.