Embracer Group sfinalizowało przejęcie trzech deweloperów. Tomb Raider ma nowego właściciela

Tomb Raider

Dużo się ostatnio mówiło o zakupach, jakich dokonało Embracer Group. Jednym z głośniejszych tematów było wykupienie przez szwedzką firmę praw do Hobbita oraz Władcy Pierścieni. Dzisiaj wydawca poinformował, że jedna z jego wcześniej zapowiedzianych transakcji została właśnie sfinalizowana.

Crystal Dynamics, Square Enix Montreal oraz Eidos Montreal oficjalnie weszły w skład Embracer Group

Embracer Group ogłosiło, że proces przejęcia Crystal Dynamics, Square Enix Montreal oraz Eidos Montreal dobiegł końca i wszystkie firmy są już pod zarządem nowego właściciela. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami, formalności związane z tą transakcją domknięto jeszcze przed upływem września. Nowe nabytki szwedzkiego wydawcy skupione będą w ramach 12. grupy operacyjnej, której przewodzić będzie dotychczasowy dyrektor generalny Square Enix America and Europe — Phil Rogers.

Przeczytaj też: Jaki dysk SSD wybrać do laptopa?

Na koniec przypominamy, że w efekcie tego zakupu Embracer Group zyskało prawa do takich marek jak chociażby Deus Ex, Tomb Raider, Marvel’s Avegners czy Legacy of Kain. Kwota całej transakcji wyniosła 300 milionów dolarów. Jak myślicie, czy Embracer zapewni wszystkim kultowym markom godny rozwój? Dajcie znać w komentarzach!

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.