Tomb Raider tworzony przez Amazon? Amerykański gigant ponoć wydał sporo pieniędzy na prawa do marki

W sierpniu 2022 roku świat obiegła wiadomość, że szwedzki gigant — Embracer Group — zakupił aż trzy studia należące do Square Enix, czyli Crystal Dynamics, Eidos-Montréal i Square Enix Montréal. W wyniku tej transakcji w rękach szwedów znalazły się m.in. takie marki jak Deus Ex czy Tomb Raider. W kontekście tej drugiej marki najnowsze doniesienia wskazują, że Amazon mógł wydzierżawić prawa do tego IP i ma wobec niego spore plany.

REKLAMA

Amazon ponoć sięgnął głęboko do kieszeni chcąc wydzierżawić prawa do serii Tomb Raider

Tomb Raider
Tomb Raider

Według serwisu Fellowship of Fans Embracer Group wydzierżawiło Amazonowi prawa do serii Tomb Raider. Kwota transakcji ma opiewać na kwotę około 600 milionów dolarów. Zakup ten byłby „drugim co do wielkości zobowiązaniem” Amazona. Pierwszym nadal pozostają prawa telewizyjne do serialu Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy.

Na ten moment nie wiadomo dokładnie jakie są zapiski umowy i czy obejmuje ona prawa do tworzenia gier opartych właśnie o markę Tomb Raider. Spekuluje się, że Amazon decydując się na zaoferowanie tak zawrotnej kwoty, chce w pełni wykorzystać swoje prawa i również stworzyć własną produkcję.

Przeczytaj też: Najlepsze gry MOBA

Warto w tym miejscu przypomnieć, że obecnie w fazie rozwoju znajduje się już jedna produkcja oparta o to popularne IP i co ciekawe to właśnie Amazon będzie jej wydawcą. Zadaniem korporacji Jeffa Bezosa jest na tym etapie wspieranie Crystal Dynamics w procesie tworzenia i wypuszczenia gry na rynek.

Czy w przyszłości doczekamy się innych tytułów z cyklu Tomb Raider współtworzonych przez Amazon? Nie wiadomo, przede wszystkim należy wyczekiwać na oficjalne komunikaty ze strony obu korporacji, które potwierdziłby lub zaprzeczyły tym wszystkim doniesieniom. Innymi słowy — czas pokaże.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzać w PS Store!