Tomb Raider I-III Remastered w szczegółach! Deweloperzy omawiają nowe funkcje

Tomb Raider I-III Remastered

Jeszcze we wrześniu gracze otrzymali konkretną zapowiedź odświeżonych wydań pierwszych trzech części Tomb Raider. Od tamtego czasu poznaliśmy nieco szczegółów, w tym też porównanie nadchodzącej wersji z oryginałem. Teraz zaś deweloperzy ze studia Aspyr postanowili wyjaśnić, czego dokładnie mogą spodziewać się entuzjaści dzielnej archeolożki.

Tomb Raider I-III Remastered zaoferuje nowości, a nie poprawki

Tomb Raider I-III Remastered
Tomb Raider I-III Remastered

We wpisie opublikowanym na blogu PlayStation deweloperzy ze studia Aspyr postanowili nieco więcej napisać na temat oczekiwanych nowości. Podkreślone zostało, że rozgrywka w oryginalnych odsłonach jest „ponadczasowa”, a całość projektowania skupiała się nie na poprawianiu, a na dodaniu czegoś od siebie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Byliśmy głęboko przekonani, że rozgrywka w Tomb Raider I, II i III jest ponadczasowa, a dzięki wykorzystaniu istniejącego kodu źródłowego mieliśmy każdy skok, sekret, wroga i łamigłówkę dokładnie tak, jak zaprojektował i zamierzał oryginalny zespół programistów. Rozmowa przekształciła się więc w pytanie: jak zaskoczyć i zachwycić tych fanów? I właśnie wtedy zaczęliśmy burzę mózgów nad dodatkami, a nie poprawkami.

Chris Bashaar, dyrektor ds. produktu w Aspyr

Z tego też powodu w Tomb Raider I-III Remastered gracze będą mogli wybrać dwa schematy sterowania — oryginalny oraz nieco zmodernizowanym, który wzorowany był na nowszych odsłonach.

Nowości doczekali się także bossowie, którzy otrzymali wreszcie paski zdrowia, przedmioty w grze doczekały się modeli 3D, a w wersjach na PlayStation wprowadzono ponad 200 trofeów.

Archeolożka doczekała się także „porządnego trybu fotograficznego” oraz — jak stwierdził Bashaar — „kilku innych niespodzianek”.

Jak na razie wszystko to prezentuje się całkiem ciekawie i może być nie lada gratką dla fanów tego kultowego cyklu. Na razie jednak warto wstrzymać się z pełnymi ocenami, bo gra jeszcze nie wyszła. Ostateczne werdykty zapewne zaczną pojawiać się po premierze, która zaplanowana została na 14 lutego 2024 roku. Tomb Raider I-III Remastered zadebiutuje na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch.

Źródło: PlayStation Blog

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.