Tony Hawk’s Pro Skater 3+4 Remaster było tworzone, ale twórcy „zostali wchłonięci” przez giganta

Tony Hawk's Pro Skater 1+2

Tony Hawk’s Pro Skater 1+2 skradło serca wielu fanów deskorolek. Odświeżenie dwóch kultowych odsłon marki zostało przygotowane z ogromną starannością, ponieważ twórcy zadbali m.in. o wierne odwzorowanie wszystkich poziomów czy pełną listę skaterów znanych z pierwotnych wersji rzeczonych produkcji. Teraz okazuje się, że kolejne remastery były w planach Vicarious Visions.

Remastery Tony Hawk’s Pro Skater 3+4 prawdopodobnie zamrożone

Podczas tworzenia Tony Hawk’s Pro Skater 3+4 wyżej wymieniony zespół – należący wcześniej do Activision – został oddelegowany do prac nad Diablo 2 Resurrected. Po ukończeniu prac nad pozycją okazało się, że Blizzard jest na tyle zadowolony z działań studia, że postanowił ich wchłonąć, jednocześnie sprawiając, że Vicarious Visions przestało istnieć.

Taka sytuacja doprowadziła do tego, że deweloperzy nie mogli stworzyć Tony Hawk’s Pro Skater 3+4, o czym poinformował zasłużony skater – Tony Hawk – na swoim streamie. Wydawca Activision szukał innych zespołów, które mogłyby opracować remastery, ale nikt nie odznaczał się jakością, której by oczekiwali.

Sprawdź także: 4 gry, które niebawem opuszczą Xbox Game Pass

Tym samym rozwój serii Tony Hawk’s Pro Skater stoi pod znakiem zapytania. Wszystko wskazuje na to, że marka po prostu trafiła do zamrażarki.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja dnia