TOP 10 najlepiej sprzedających się gier w Polsce w marcu 2023. Hit sprzed 10 lat wciąż na pierwszym miejscu

Cal Kestis (Star Wars Jedi: Upadły zakon), Arthur Morgan (Red Dead Redemption 2), Michael (GTA V)

Stowarzyszenie Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego to organizacja, która zajmuje się zbieraniem danych na temat gier komputerowych w Polsce. Zrzeszenie to co jakiś czas publikuje m.in. listy najlepiej sprzedających się gier w naszym kraju. Ostatnie takie zestawienie zbierające statystyki za dni 13.03.2023 – 19.03.2023 utwierdza nas w przekonaniu, że nad Wisłą – podobnie jak w reszcie świata – nadal królują przede wszystkim kilkuletnie klasyki AAA.

Najlepiej sprzedające się gry w Polsce – marzec 2023

Zwiastun GTA V

Nikogo raczej nie dziwi fakt, że to GTA V zdominowało zestawienie najlepiej sprzedawanych gier w Polsce w marcu 2023. Zajęcie drugiego oraz trzeciego miejsca przez kolejno Red Dead Redemption 2 oraz Hogwarts Legacy również nie jest niespodzianką.

Ciekawie za to robi się w środkowej i dolnej części tabeli. Zaskoczeniem może być uplasowanie się na piątej pozycji Ori and the WIll of the Wisps czy zajęcie dziewiątej lokaty przez Far Cry 5.

Pełna lista najlepiej sprzedających się gier w Polsce w marcu 2023 (13.03.2023 – 19.03.2023) prezentuje się natomiast następująco:

PozycjaTytułPlatformyWydawca
1.GTA VPC, PS3, Xbox 360, PS4, Xbox One, PS5, Xbox Series X|SRockstar Games
2.Red Dead Redemption 2PC, PS4, Xbox One, PS5, Xbox Series X|SRockstar Games
3.Hogwarts LegacyPC, PS5, Xbox Series X|SWarner Bros
4.Sea of ThievesPC, Xbox One, Xbox Series X|SMicrosoft
5.Ori and the WIll of the WispsPC, Xbox One, Xbox Series X|SMicrosoft
6.FIFA 23PC, PS4, Xbox One, PS5, Xbox Series X|S, Nintendo SwitchEA Sports
7.Star Wars Jedi: Upadły zakonPC, PS4, Xbox One, PS5, Xbox Series X|SEA
8.F1 22PC, PS4, Xbox One, PS5, Xbox Series X|SEA
9.Far Cry 5PC, PS4, Xbox One, PS5, Xbox Series X|SUbisoft
10.Call of Duty: Modern Warfare IIPC, PS4, Xbox One, PS5, Xbox Series X|SActivision Blizzard

Zobacz też: Laptop do pracy – najlepsze modele

Powyższa lista obejmuje sprzedaż zarówno cyfrowych, jak i pudełkowych wersji gier. Uwzględniony w niej zakres danych dotyczy komputerów osobistych oraz pozostałych czołowych platform rynku.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ostatnia szansa - koniec promocji 12 czerwca!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.