Sarah Bond udzieliła tragicznego wywiadu po ostatnich zamknięciach w Xboxie. Gracze krytykują obecną szefową marki

Xbox

Ostatnie zamieszanie wokół zamknięcia studiów Xbox Games Studios wcale nie zmierza ku wyciszeniu, a wręcz przeciwnie zdaje się niekiedy coraz bardziej przybierać na sile. Dziś rano informowaliśmy o tekście IGN, z którego wynika, że Xbox traci swoją niezależność na rzecz całkowitego podporządkowania pod Microsoft. Na bazie całego zajścia wywiadu udzieliła też aktualna szefowa „Zielonych” — Sarah Bond — ale tego wystąpienia raczej nie sposób zaliczyć do najbardziej udanych.

Ostatnia wypowiedź Sarah Bond w sprawie zwolnień w Xboxie nie poprawia sytuacji firmy

W wywiadzie udzielonym redakcji Bloomberg Sarah Bond została wprost zapytana, jakie konsekwencje dla graczy będą miały ostatnie decyzje Microsoftu. Odpowiedź, jakiej udzieliła szefowa marki Xbox, raczej daleka jest od tego, czego oczekiwali zaniepokojeni gracze. Otrzymaliśmy bowiem bardzo lakoniczną, przepełnioną typowo „korporacyjną gadką” wypowiedź, z której po prostu niewiele wynika.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tak, wiesz, to zawsze niezwykle trudne, gdy musisz podejmować takie decyzje. Wrócę do tego, co mówiłam o branży. Kiedy spojrzeliśmy na te podstawowe trendy, poczuliśmy głęboką odpowiedzialność za zapewnienie, że gry, które tworzymy, sprzęty, które opracowujemy, usługi, które oferujemy, są dostępne przez cały czas. Nawet wtedy, gdy branża się nie rozwija, gdy przechodzimy przez okres przejściowy. 

Sarah Bond

W dalszej części poruszony został wątek wsparcia dla pracowników, którzy zostali dotknięci zwolnieniami i tutaj otrzymaliśmy zapewnienie, że firma skupia się na „zapewnieniu jak najlepszej pomocy”. Dalej podniesiono też temat „trudnego okresu przejściowego”, z którym mierzy się firma. Niestety, ale z całej tej wypowiedzi nie wynika nic, co mogłoby jakkolwiek sugerować, że Xbox wie co robi, ani że ma sposób na wyjście z całej tej sytuacji.

Brak jakichkolwiek konkretów sprawił, że wiele osób w sieci zaczęło krytykować Sarah Bond za bierność i tego rodzaju słowa w obliczu sporych problemów całego Xboxa. Nie wygląda to więc najlepiej i nawet w przestrzeni medialnej Xbox ma przed sobą nie lada wyzwanie. Ugaszenie tak dużego pożaru do łatwych zadań nie należy i wiele pracy czeka wszystkie zespoły Xboxa.

Źródło: Twitter/X: Tom Warren

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.