Twierdza: Edycja Ostateczna otrzyma dwa fabularne DLC. Do gry trafi również polski zamek!

Twierdza Edycja Ostateczna

Twierdza: Edycja Ostateczna to remake kultowego symulatora budowy średniowiecznych zamków. Wraz ze zbliżającą się premierą twórcy opublikowali kolejne szczegóły dotyczące rozgrywki oraz ujawnili szczegółowy plan wsparcia gry w najbliższych miesiącach. Fani serii mogą liczyć na całkiem sporo nowej zawartości.

Firefly Studios szybko nie porzuci nowej Twierdzy. Twórcy przedstawiają terminy aktualizacji

Twierdza: Edycja Ostateczna – co czeka grę po premierze?

Nick Tannahill z Firefly Studios przedstawił nowości, jakie zostaną wprowadzone w odświeżonej Twierdzy. Przede wszystkim gracze stworzą jeszcze większe zamki i armie. Limit budynków podniesiono do 2000, a na mapie będzie mogło znajdować się nawet 3000 jednostek.

Zmiana kierunku budowy bramy zamkowej nie będzie wiązała się z odwróceniem kamery; w ustawieniach wybierzemy stary lub nowy wygląd skryby. Co więcej, w trybie jednoosobowym pojawią się alternatywne kolory sztandaru, a targowisko zyska funkcję automatycznej sprzedaży i zakupu towarów.

Twierdza: Edycja Ostateczna – terminy aktualizacji

W ramach zimowej aktualizacji twórcy udostępnią darmową, składającą się z siedmiu misji kampanię ekonomiczną. Wydane zostanie również pierwsze DLC (Swine’s Bay) z fabułą skoncentrowaną na postaci Wieprza. Wiosną do gry trafi drugi pakiet oblężeń historycznych twierdz, wśród których nie zabraknie zamku w Malborku. Gracze będą mogli także kupić drugie DLC (Valley of the Wolf) powiązane z najgroźniejszym przeciwnikiem, czyli Wilkiem.

Przeczytaj także: Najlepsze tanie gry na Steam

Twierdza: Edycja Ostateczna zadebiutuje 7 listopada 2023 roku na platformie Steam. Cena podstawowej wersji gry to 14,99€ (ok. 67 zł), z kolei zakup jednego dodatku będzie wiązał się z wydatkiem na poziomie 2,99€ (ok. 13 zł).

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.