Twierdza Remake oficjalnie zapowiedziana! Odświeżone wydanie kultowej strategi zadebiutuje w tym roku

Twierdza Edycja Ostateczna

Fani wszelkiego rodzaju strategii i symulatorów ekonomicznych zapewne znają kultowe gry od Firefly Studios o tytule Twierdza. Pierwsze dwie odsłony tej serii cieszą się wśród graczy sporą estymą, choć widać, że upływający czas odcisnął na nich zauważalne piętno. Nie dziwi więc, że wydawca tego cyklu, czyli Take-Two Interactive zdecydował się na pewne ich odświeżenie. Na pierwszy ogień poszła pierwsza Twierdza, która wczoraj doczekała się oficjalnej zapowiedzi!

Twierdza Remake to tak naprawdę Twierdza Edycja Ostateczna i zapowiada się naprawdę całkiem dobrze

Twierdza Edycja Ostateczna — trailer

Poza publikacją widocznego powyżej trailera Twierdza doczekała się na Steamie nowej karty i tym razem mowa o Edycji Ostatecznej tej gry. W przypadku tej produkcji nie ma mowy o zwyczajnym odświeżeniu grafiki i wprowadzeniu lepszej rozdzielczości, bo zgodnie z zapowiedziami twórców zmian i nowości ma być nieco więcej.

Twierdza Edycja Ostateczna zaoferuje przede wszystkim nową kampanię dla jednego gracza, która liczyć będzie aż 14 misji, co już odbierać można jako spory plus. Jakby tego było mało, to do dyspozycji graczy oddane zostanie 10 dodatkowych scenariuszy rozgrywek w ramach czegoś, co zostało nazwane „podbojem Zamkowego Szlaku”. Dodatkowo zapowiedziane zostały drobne zmiany w samej rozgrywce, które mają pomóc nieco unowocześnić tytuł z 2001 roku.

Ciekawie w tym kontekście brzmi także zapowiedź oficjalnego pełnego wsparcia dla trybu wieloosobowego, co oznacza, że nie będzie już konieczne korzystanie z programów firm trzecich, aby pograć w Twierdzę ze znajomymi. Fani modowania gier zaś będą mogli liczyć na obsługę warsztatu Steam, co może jeszcze bardziej pomóc tej produkcji.

Przeczytaj też: Gry podobne do It Takes Two

Twierdza Edycja Ostateczna przy okazji zapowiedzi doczekała się także ogłoszenia oficjalnej daty premiery, a ta nastąpi już 7 listopada 2023 roku wyłącznie na PC. Produkcja ta dostępna będzie na platformie Steam i — co ważne dla rodzimych graczy — zaoferuje pełną polską wersję językową.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.