Twórca God of War broni 30 FPS-ów na Xbox Series X|S w Starfield. „To nie jest oznaka niedokończonej gry”

God of War, Starfield

Bez wątpienia największą atrakcją ostatniego Xbox Games Showcase okazał się dodatkowy panel Starfield Direct, na którym zaprezentowana została w pełnej krasie nadchodząca gra Bethesdy. Na krótko po tym pokazie deweloperzy potwierdzili, że tytuł ten zadziała na konsolach Xbox Series X|S wyłącznie w 30 kl./s., co rozczarowało bardzo wielu graczy. W obliczu tego za obronę tego tytułu wziął się jeden z deweloperów serii God of War.

Deweloper serii God of War twierdzi, że decyzja o zablokowaniu Starfield na 30 kl./s., to kwestia artystyczna

Dannie Carlone — straszy projektant środowiskowy w Santa Monica Studios — w odpowiedzi na jedną z bardziej zażartych dyskusji postanowił stanąć w obronie Starfielda. Stwierdził on, że brak 60 kl./s. na konsolach Xbox Series X to absolutnie żadna oznaka niedokończonej gry, a raczej kwestia świadomego wyboru deweloperów.

Mężczyzna spekuluje w tym przypadku, że Bethesda chce w ten sposób uzyskać „spójny wygląd”, który pozbawiony byłby skoków wydajności.

Nie przekonało to jednak niektórych członków dyskusji, którzy wskazują, że skoro Xbox Series S będzie w stanie uruchomić Starfield w rozdzielczości 1440p i 30 kl./s, to zdecydowanie mocniejsza konsola od Microsoftu powinna być w stanie uruchomić grę w 60 FPS-ach. Carlone jednak nadal podtrzymywał argument, że bardziej niż kwestia czysto techniczna, jest to decyzja artystyczna motywowana chęcią „podniesienia grafiki na inny poziom skali”.

Przeczytaj też: Ranking słuchawek bezprzewodowych nausznych

Kup Starfield

Co ciekawe, to podobnego zdania jest Phil Specner, który w jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że ufa deweloperom Bethesdy. Szkoda tylko, że tak pozytywnych odczuć nie ma spora część graczy, którzy czują się wręcz rozczarowani takim posunięciem i liczą, że stosowny tryb pojawi się w Starfield jakiś czas po premierze gry.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.