Czemu Riot dodał do League of Legends skiny za 2000 zł? Skoro są chętni, to firma musi to wykorzystać

League of Legends Arhi

Pod koniec maja w społeczności skupionej wokół League of Legends wybuchła całkiem spora afera związana z jednym z najnowszych pakietów skórek, które stanowią uhonorowanie kariery jednego z topowych graczy, jakim bez wątpienia jest Faker. Wszystko jednak rozbijało się o ceny, bo jeden z pakietów został wyceniony na około 2000 zł, co jest horrendalnie wysoką sumą, zwłaszcza kiedy mowa tylko o skinach do gry wieloosobowej. Do sprawy odniósł się reżyser gry — Pu Liu — który wytłumaczył, czemu Riot Games zdecydował się właśnie na taką decyzję.

Deweloper Riot Games tłumaczy czego w League of Legends pojawił się pakiet za 2000 zł

Materiał prezentujący nowe skiny do League of Legends

Pu Liu podczas sesji pytań i odpowiedzi, jaka miała miejsce podczas Summer Game Fest, odniósł się do tematu dyskusji związanych z cenami ostatnich skinów, jakie trafiły do League of Legends. Deweloper w pewnym stopniu zrozumiał oburzenie graczy, zwłaszcza że mowa o 14-letniej grze, w której do tej pory nie było mowy o tak drogich skinach.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Myślę też, że jest to w pewnym sensie uzasadnione, ponieważ kiedy masz 14-letni produkt, który zaczyna robić nowe, drogie rzeczy, kiedy [gracze] przyzwyczajają się do wszystkiego, co mieści się w określonym przedziale cenowym, nagle może być trochę irytujące.

Pu Liu

To nadal jednak niespecjalnie wyjaśnia, dlaczego firma zdecydowała się na tak nielogiczną decyzję. Liu jednak postanowił dokładniej przedstawić punkt widzenia firmy, twierdząc, że większość przychodów firmy pochodzi o niewielkiego odsetka graczy, którzy są w stanie płacić za takie skiny. Co więcej, twierdzi on, że skoro na świecie są osoby, które są wydawać tyle pieniędzy na takie rzeczy, to rolą firmy jest to wykorzystać.

Zdecydowana większość naszych graczy gra w League of Legends, ogląda esport, słucha muzyki, i ogląda filmy całkowicie za darmo. Zdecydowana większość graczy wydaje 0 dolarów na bezpłatną grę. W efekcie tego większość naszych dochodów pochodzi od niewielkiego, jednocyfrowego odsetka graczy.

Pu Liu

Co deweloper rozumie przez pojęcie „oglądania filmów i słuchania muzyki za darmo”? Ciężko powiedzieć, zwłaszcza że wszelkiego rodzaju platformy streamingowe (zarówno te od filmów, jak i muzyki) są płatne. W innym fragmencie rozmowy Liu stwierdził, że byłby zmartwiony, gdyby wszyscy gracze, którzy do tej pory grali za darmo, nagle rzucili się po nowy i tak szalenie drogi pakiet skinów. Oznaczałoby to, że dotychczasowa zawartość, która dostępna jest za darmo, okazuje się po prostu niewystarczająca.

Czy takie tłumaczenie jest dla graczy wystarczające? Ciężko ocenić, aczkolwiek pewne jest, że wielu graczy pozostanie wobec takich idei nieprzekonana. A co Wy sądzicie na temat kontrowersyjnego pakietu skinów? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: pcgamer.pl

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.