Twórca Manor Lords wyjaśnia, czym NIE będzie jego gra. „To nie jest konkurent dla Total War”

Manor Lords

Do premiery Manor Lords w ramach wczesnego dostępu pozostał aktualnie tydzień, a zainteresowanie tą produkcją nadal jest naprawdę duże. Teraz jednak osoby, które mają wcześniejszy dostęp do gry regularnie dzielą się swoimi odczuciami związanymi z tym średniowiecznym city-builderem. Niektórych jednak za bardzo ponoszą wojenne ambicje i na to właśnie zareagował deweloper ze studia Slavic Games.

Deweloper Manor Lords musi wyjaśnić, czym dokładnie będzie jego gra, aby uniknąć rozczarowania niektórych osób

Grzegorz Stycznia w najnowszym wpisie zdecydował się przypomnieć oczekującym graczom, że Manor Lords nie jest produkcją nastawioną na wielkie i bezpośrednie starcia i podbój. Nie można więc traktować tego tytułu jak gier z serii Total War, która znana jest właśnie z tego rodzaju prowadzenia zabawy. Jest to pozycja z gatunku city-builderów, która kładzie nacisk na nieco inne aspekty rozgrywki i trzeba o tym pamiętać.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Manor Lords nie jest konkurentem Total War. To city-builder z bitwami. Tak, bitwy się zdarzają, ale nie są tak ogromne i częste, jak niektórzy z Was mogliby się spodziewać. Większość rozgrywki skupia się na budowaniu miast i zarządzaniu.

Slavic Games

Manor Lords nie jest też grą o tak wielkiej skali, jak Empire Management, gdzie no naszej dyspozycji jest cały kontynent. W tym przypadku mowa jedynie o relatywnie małym regionie i to bez dodatków takich aspektów jak małżeństwa, czy skomplikowane relacje między rodami.

Manor Lords
Manor Lords

Idąc dalej, deweloper podkreśla, że jego gra nie jest grą RPG pokroju Kingdom Come Deliverance czy Mount and Blade ani tym bardziej RTS-em pokroju Starcrafta, czy serii AoE. Z tego też powodu porównywanie Manor Lords do tych właśnie gier całkowicie mija się z celem. Gra ma być bardziej relaksującym doświadczeniem, a nie tytułem nastawionym na ciągłe starcia.

To nie jest konkurencyjny, szybki RTS jak Age of Empires czy Starcraft. Wiele mechanizmów gry koncentruje się na estetyce Twojego miasta, a transport zasobów po mapie zajmuje trochę czasu. Skutkuje to głównie bardziej zrelaksowanym doświadczeniem, z momentami o dużej intensywności, które dodają atmosfery budowania miasta, a nie grą, która jest cały czas bardzo intensywna.

Slavic Games

Zdaje się, że takie objaśnienie może dla tej gry okazać się niezwykle przydatne dla tych, którzy przed zakupem nie zreflektują się i pominął element czytania opisu gry. Dzięki temu osoby oczekujące bardziej intensywmych, czy w ogóle innych doświadczeń unikną rozczarowania.

Cała reszta zdecydowanych graczy będzie mogła rozpocząć zabawę w Manor Lords już 26 kwietnia 2024 roku. Gra początkowo dostępna będzie wyłącznie na PC za pośrednictwem Steama. Zamierzacie ograć kolejną polską produkcję? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: Steam

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.