Twórca Sea of Thieves chwali sobie współpracę z Sony. Japończycy pomogli przenieść grę na PlayStation

Sea of Thieves

Działania związane ze zmianą strategii wydawniczej sprawiły, że na konsole PlayStation zmierza m.in. Sea of Theives. Tytuł ten w ostatnim czasie okazał się najchętniej kupowaną pozycją w PS Store, co mogło niektórych wprawiać w nie lada konsternację. W jednym z ostatnich wywiadów dowiedzieliśmy się nieco na temat procesu produkcji i pomocy, jaką deweloperzy z Rare uzyskali od Microsoftu.

Sony pomagało Rare przygotowywać wersję Sea of Thieves na PlayStation 5

Sea of Thieves
Sea of Thieves

Jeden z producentów Sea of Thieves — John Neate — w jednym z ostatnich wywiadów przyznał, że przeniesienie tej gry na nową platformę było dla całej ekipy czymś fascynującym. Dodatkowo przygoda ta była jeszcze ciekawsza ze względu na fakt, iż będzie to pierwsza gra w historii Rare, która trafi na konsole Sony. Można więc powiedzieć, że jest to dla deweloperów niezwykłe przeżycie.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Po raz pierwszy w 40-letniej historii Rare tworzymy produkty na platformie Sony, co jest niesamowite. To było dla nas dość surrealistyczne, gdy weszliśmy na rozmowę telefoniczną i pokazano nam zestaw slajdów o platformie, o której nigdy nie myśleliśmy, że będziemy mieli okazję popłynąć. Ale szczerze mówiąc, dla naszego zespołu technicznego było to coś w stylu: „Po prostu zbierzmy zestawy i zacznijmy eksperymentować i to rozgryźć”. Ukryliśmy je w tajnej części pracowni z oszronionymi oknami i nikt nie mógł do nich zajrzeć. To była ekscytacja tak samo, jak wszystko inne.

John Neate

Deweloper przekazał też, że w procesie produkcyjnym dużą rolę odegrało samo Sony. Przedsiębiorstwo miało wspierać ekipę tworzącą grę, chcą upewnić się, że wszystko na premierę będzie działać tak, jak powinno. Na potrzeby tego Rare miało działać wspólnie z twórcami doświadczonymi w pracy na ekosystemie Japończyków, a przedstawicielstwo często udzielać dodatkowego wsparcia technicznego.

Dodatkowo przez cały ten czas korporacja ściśle trzymała ten projekt w tajemnicy, nie ujawniając go, ani tym bardziej nie sugerując niczego dodatkowego graczom.

Taki rodzaj współpracy może cieszyć, bo zwiastuje nie tylko dobrze przygotowaną grę, ale stanowi prognozę na przyszłość dla kolejnych produkcji Xbox Game Studios na PlayStation. Na koniec przypominamy, że Sea of Thieves zadebiutuje na PS5 już 30 kwietnia 2024 roku. Czekacie na tę premierę? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: The Guardian

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.