Twórca serii Final Fantasy nie chce wracać do prac nad marką. Twierdzi, że teraz jest graczem, a nie deweloperem

Final Fantasy 7 Remake i original

Pan Hironobu Sakaguchi znany jest w branży w głównej mierze ze względu na podwaliny, jakie położył jeszcze w XX wieku pod serię Final Fantasy. To dzięki jego pracy i pomysłom marka ta stała się tak popularna na całym świecie, stając się w oczach wielu graczy czymś ponadczasowym i kultowym. W jednej z ostatnich rozmów doświadczony deweloper przyznał, że nie chce już wracać do prac nad tym IP i ma ku temu swoje powody.

Twórca serii Final Fantasy jest przekonany, że marka jest teraz w dobrych rękach

Final Fantasy IX
Final Fantasy IX

W rozmowie portalem Bloomberg 61-letni Sakaguchi przyznał, że nie jest zainteresowany ponowną pracą nad serią Final Fantasy. Nie chciałby też zajmować się przenoszeniem klasycznych gier studia Mistwalker (seria Blue Dragon czy Terra Battle) na nowsze platformy. Powodem takiego podejścia nie są bynajmniej złe stosunki ze Square Enix, a przemiana „z twórcy na konsumenta”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Teraz prawie żyję w Final Fantasy 14. Jeśli ponownie będę pracować przy marce, to nie wiem, czy będę w stanie cieszyć się Final Fantasy 14 równie dobrze.

Hironobu Sakaguchi

Jednocześnie stwierdził, że aktualnie cała marka jest w bardzo dobrych rękach, bo odpowiada za nie Naoki Yoshida. Innym tematem są porty takich gier jak Lost Odyssey czy Blue Dragon, za które także odpowiada Sakaguchi. Tutaj branżowy weteran przyznał, że nie jest zainteresowany ich wydawaniem na nowszych platformach. Zamiast tego woli skupiać się na kolejnym projekcie spod szyldu Fantasian.

Wychodzi więc na to, że legendarny deweloper nie powróci do prac nad serią, nad którą pracował przez przeszło dwie dekady, ale też nie zamierza przechodzić na emeryturę. Przyjął on przy tym bardzo rozsądną postawę, a swoista przemiana z twórcy na zwykłego konsumenta mogła dać mu dodatkową perspektywę. Brzmi to ciekawie i wielu młodszych i wciąż aktywnych deweloperów potrzebowałaby podobnej przemiany, nawet na jakiś czas.

Źródło: Bloomberg

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.