Twórca popularnego moda do Skyrim krytycznie o Starfield. „Ta gra to je***y śmietnik”

Starfield

Starfield to zdecydowanie największy exclusive Xboxa tego roku. Premiera gry Bethesdy miała miejsce we wrześniu, a jej odbiór okazał się dosyć mieszany. Mimo że produkcja wciąż żyje, czego dowodem jest choćby społeczność modderska, jeden z twórców ma o niej wyjątkowo złe zdanie. Twórca szalenie popularnej modyfikacji do The Elder Scrolls V: Skyrim nie szczędził mocnych słów.

Twórca Skyrim Together ma dość Starfield – mówi o grze wyjątkowo źle

Starfield
Starfield

The Elder Scrolls V: Skyrim to najczęściej modowana gra w historii, a w serwisie Nexus Mods dostępnych jest do niej ponad 130 tysięcy modyfikacji. Z kolei jednym z najpopularniejszych modów do hitowego RPG-a z 2011 roku jest Skyrim Together – plik dodający do gry tryb coop.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Teraz jeden z jego twórców – Robbe Bryssinck – zabrał głos w sprawie Starfield, ponieważ planowano również Starfield Together. Niestety ambitny gracz porzucił pomysł dodania kooperacji do najnowszej gry Bethesdy, ponieważ jak dosadnie stwierdził – „Starfield to je***y śmietnik”.

„Kiedy gra została wydana, byłem podekscytowany, podobnie jak wiele osób, ale prawdopodobnie z innych powodów. Spędziłem dzień premiery i kilka dni na inżynierii wstecznej gry i przeniesieniu elementów rozgrywki ze Skyrim Together do potencjalnego moda Starfield Together. Przeniosłem około 70% kodu Skyrim Together do Starfield Together, ale pojawił się tylko jeden problem: ta gra to je***y śmietnik. Nie zdawałem sobie z tego sprawy, dopóki faktycznie nie zacząłem grać.”

Robbe Bryssinck

Autor Skyrim Together zarzuca Starfieldowi bycie nudnym, pustym i miałkim, nie podoba mu się też eksploracja. Jak nietrudno się domyślić, mając tak złą opinię o grze, mężczyzna porzucił rozwój moda Starfield Together i nie zamierza go dokończyć. Zamierza jednak opublikować dotychczasowy kod jako open source, aby potencjalnie inni mogli dokończyć dodawanie coopa do najnowszej produkcji Bethesdy.

Przeczytaj też: Najlepsze smartfony do 4000 zł

Co ciekawe, wielu graczy zgadza się z opinią Bryssincka, co bez wątpienia pokazuje, iż Starfield okazał się daleki od oczekiwań graczy. Bethesda wciąż wydaje aktualizacje do swojej najnowszej gry, ale czy uda im się spatchować ją na tyle, by za 10 lat od premiery gracze wspominali ją tak dobrze, jak dzisiaj Skyrima? Czas pokaże.

Źródło: PC Gamer

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.