Roblox z kolejnym pozwem rodziców! Gra ma nakłaniać dzieci do większego wydawania pieniędzy

Roblox sala sądowa

Zaledwie wczoraj informowaliśmy, że najwięksi branżowi giganci, tacy jak Microsoft, Activision Blizzard, EA oraz Ubisoft zostali pozwani przez rodziców jednego z amerykańskich dzieci. Głównym powodem były przede wszystkim praktyki, które mają uzależniać i wyciągać od najmłodszych graczy spore ilości pieniędzy. Okazuje się, że nie są to jedyne firmy, które w tej sprawie będą musiały tłumaczyć się na sądowej wokandzie, bo podobny pozew otrzymali twórcy szalenie popularnej gry Roblox.

Twórcy Roblox z pozew od amerykańskich rodziców

Roblox
Roblox

Do Sądu Najwyższego w San Diego wpłynął pozew grupy rodziców, którzy oskarżają twórców Roblox o poniesione straty finansowe spowodowane przez ich dzieci. Dokładnym zarzutem jest naruszenie kalifornijskiego prawa o nieuczciwej konkurencji, ustawy o fałszywej reklamie oraz ustawy o środkach ochrony prawnej konsumentów.

Pozywający rodzice twierdzą także, że z powodu niedookreślonych regulaminów Robloxa ich dzieci nie tylko wydały w grze spore ilości pieniędzy, ale także były narażone na treści dla dorosłych i uwodzenie ze strony dorosłych.

Roblox nie tylko ukrywa rzeczywistą cenę zakupów w aplikacji na froncie i utrudnia rodzicom monitorowanie tych zakupów, ale jego fałszywe oświadczenia na temat bezpieczeństwa swojego produktu sprawiają, że te zakupy są bezwartościowe lub warte mniej niż się spodziewano.

Fragment pozwu złożonego przeciwko twórcom Robloxa

Co ciekawe, pierwszy taki pozew został złożony już w sierpniu bieżącego roku, jednak został on zmieniony w obliczu dodatkowych dowodów, które dostarczono. Jest to też kolejne pismo w stronę twórców Robloxa, którzy oskarżani są o „ułatwianie dostępu do nielegalnego ekosystemu hazardu”.

Przeczytaj też: Ranking telewizorów 75 cali

Najwidoczniej następne kilka lub nawet kilkanaście miesięcy w branży może stać pod znakiem licznych pozwów kierowanych w stronę twórców gier-usług. Faktem jest, że wielu z nich stosuje bardzo niewłaściwe metody monetyzowania swoich treści i rzeczywiście jest to realny problem. Z drugiej strony, to na rodzicach spoczywa odpowiedzialność za wychowanie swoich pociech, w tym nauczenie ich, jak rozpoznawać i unikać wszelkich metod manipulacji prowadzących do niekontrolowanego wydawania pieniędzy.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.