Ubisoft podpadł graczom przez wykorzystanie AI. Grafika wywołała oburzenie wśród fanów

ubisoft grafika ai assassin's creed

Z okazji niedawnego Halloween, holenderski oddział Ubisoftu postanowił udostępnić na swoim profilu grafikę promocyjną nawiązującą do serii Assassin’s Creed. Okazuje się jednak, że graczom pomysł zdecydowanie nie przypadł do gustu. Fani szybko zorientowali się, że swój udział w stworzeniu obrazka musiało mieć AI.

Gracze zniesmaczeni wykorzystaniem AI przez Ubisoft w grafice promocyjnej

Wspomniana grafika miała najwyraźniej prezentować Ezio znanego z serii Assassin’s Creed na tle nawiązującym do Halloween. Okolicznościowy wpis nie spotkał się jednak z ciepłym odbiorem fanów produkcji Ubisoftu. Gracze szybko zauważyli, że grafika wygenerowana jest przez AI, co wywołało niemałe oburzenie pod postem.

Użytkownicy X’a (dawnego Twittera) wytknęli Ubisoftowi „lenistwo”, a jeden z komentujących stwierdził, że „nie stać ich nawet na zatrudnienie jednego ze swoich artystów”. Trudno dziwić się takiej reakcji, szczególnie że podobna sytuacja miała miejsce w przypadku oddziału z Ameryki Łacińskiej. Na profilu Ubisoft Latam, również pojawiła się grafika wygenerowana przez AI, jednak szybko została usunięta.

Zobacz też: Gry podobne do Uncharted

Jak zauważają komentujący, Ubisoft zredukował w tym roku sporo etatów i zamknął kilka oddziałów. Zastąpienie pracy prawdziwych artystów grafikami wygenerowanymi przez AI wygląda jednak co najmniej kiepsko i z pewnością nie stawia firmy w dobrym świetle.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.