Ubisoft na celowniku hakera! Próbował wykraść 900 GB danych graczy Tom Clancy’s Rainbow Six Siege

Ubisoft Logo

Kilka dni temu do sieci trafiło ponad 1,3 mln plików należących do Insomniac Games. Hakerzy udostępnili m.in. harmonogram wydawniczy na najbliższe 10 lat oraz grywalną wersję Marvel’s Wolverine. Amerykańskie studio nie było jedynym pomiotem z branży gamingowej, którym w ostatnim czasie zainteresowali się cyberprzestępcy.

Ubisoft udaremnił próbę kradzieży 900 GB danych

20 grudnia nieznany sprawca włamał się do wewnętrznych systemów Ubisoftu, uzyskując dostęp do niektórych usług – serwera Ubisoft SharePoint, Microsoft Teams, Confluence oraz panelu bazy danych MongoDB Atlas. Na dowód opublikował kilka zrzutów ekranu, które zostały udostępnione przez serwis vx-underground na portalu X (dawniej Twitter).

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Francuzi w rozmowie z portalem BleepingComputer potwierdzili, że są świadomi doniesień o ataku i prowadzą wewnętrzne dochodzenie w celu ustalenia jego skali.

Jesteśmy świadomi domniemanego incydentu związanego z bezpieczeństwem danych i aktualnie prowadzimy dochodzenie. Na ten moment to wszystko, co mamy do powiedzenia.

Ubisoft

Przeczytaj także: Najlepszy smartfon do 4000 zł

Haker próbował wykraść ok. 900 GB danych graczy Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, co na szczęście zostało udaremnione. Po 48 godzinach administratorzy Ubisoftu wykryli nieuprawnione działania i zablokowali dalszy dostęp.

Źródło: BleepingComputer

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Najnowsze promocje

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.