Xbox Game Pass połączy się z uboższą wersją Ubisoft+ bez wzrostu ceny – tak spekuluje znany informator

Xbox Game Pass z Ubisoft+ Lite lub Basic

Plotki o Ubisoft+ w Xbox Game Pass krążą po Sieci już od dłuższego czasu. W marcu zaufany informator ujawnił, że do końca roku usługę Microsoftu zasilą wybrane gry Ubisoftu. Teraz, prawie 3 miesiące później, poprosiliśmy mężczyznę o kolejny komentarz. Insider uważa, że Xbox Game Pass najprawdopodobniej wzbogaci się o uboższą wersję Ubisoft+, ale za to bez dodatkowych opłat.

Xbox Game Pass z uboższym planem Ubisoft+, ale za to bez dodatkowych opłat – ten scenariusz może się ziścić

Shpeshal Nick (wcześniej znany na Twitterze jako Shpeshal Ed) to zaufany insider, który w marcu otrzymał potwierdzenie, że wybrane gry Ubisoftu trafią do Xbox Game Pass przed końcem bieżącego roku. Wówczas mężczyzna przewidywał, że możemy się spodziewać wszystkich tytułów wydanych do premiery Immortals: Fenyx Rising włącznie. Kilka dni temu na Reddicie pojawił się ciekawy przeciek, z którego wynika, że Ubisoft rozważa wprowadzenie trzech dodatkowych planów do Ubisoft+: Ubisoft+ Classic (9$ / msc), Ubisoft+ Lite (7$ / msc) i Ubisoft+ Basic (5$ / msc). Firma rozesłała niektórym osobom ankietę i zapytała je, co sądzą o tym pomyśle. W świetle nowych informacji Shpeshal Nick poinformował XGP.pl, że przewiduje, iż Xbox Game Pass zintegruje się z planem Ubisoft+ Lite lub Ubisoft+ Basic.

Mając na uwadze ostatni przeciek związany z ankietą, zgaduję, że przed końcem bieżącego roku do Xbox Game Pass trafi Ubisoft+ w wersji Basic lub Lite.

– Shpeshal Nick

Ponadto informator dodał, że dopóki Game Pass jest w fazie rozwoju, to Microsoft powinien brać wszelkie dodatkowe koszty na siebie. To z kolei oznacza, że subskrybenci wspomnianej usługi jeszcze przez bardzo długi czas nie muszą się martwić wzrostem jej ceny. Niemniej jednak insider zaznacza, że kiedyś – w odległej przyszłości – abonament mimo wszystko będzie musiał zdrożeć.

Myślę, że dopóki Game Pass jest w fazie rozwoju, Microsoft będzie brał wszelkie koszty na siebie przy wprowadzania nowości takich jak Ubisoft+. W pewnym momencie cena abonamentu będzie musiała urosnąć, ale wydaje mi się, że do tego jeszcze daleka droga.

– Shpeshal Nick

Według udostępnionych tabelek Ubisoft+ Basic ma gwarantować dostęp do ponad 100 gier bez DLC wydanych 12 miesięcy temu lub wcześniej. Ubisoft+ Lite odróżni od pakietu Basic jedynie dłuższy przedział czasowy (18 zamiast 12 miesięcy). Nie da się ukryć, że wszystko powoli składa się w jedną spójną całość. Shpeshal Nick wcześniej informował, że do Xbox Game Pass trafią tylko niektóre gry Ubisoftu, więc złączenie usługi Microsoftu z pakietem Ubisoft+ Lite lub Ubisoft+ Basic miałoby ogromny sens. W końcu z informacji w tabelkach jasno wynika, że w tych wariantach Ubisoft+ nie znajdziemy wszystkich produkcji francuskiego wydawcy. Pod koniec należy wspomnieć, że powstanie nowych wariantów Ubisoft+ nie zostało jeszcze oficjalnie zapowiedziane, więc mimo że omówiony scenariusz wydaje się wysoce prawdopodobny, to jak na razie nie można go brać za pewnik.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja ograniczona czasowo!
Z